Şubat 26, 2021

Altın Gümüş Rasyosunda hedef 41 puan

Altın Gümüş Rasyosunda hedef 41 puan mı ? Wallstrettbets isimli reddit finans grubunun başlattığı gamestop hareketi ile mervil isimli büyük fon yöneticisi kuruluş

Adeta iflas etme eşiğine geldi. Ve yine siyasetçiler bu kurumu kurtardı. Reddit ile organize olan küçük ytaırımcıların şimdiki hedefinde gümüş fiyatı ve büyük finans şirketi jpmorgan var.

Gümüş fiyatı 2 gün içerisinde neden yüzde 10 artış gösterdi ? İşte bu sorunun cevabı burada gizli.

Piyasada dolaşan reel yani gerçek fiziki gümüş dışında 250 kat kağıt karşılığı olmayan gümüş mevcut. Yani gümüşün gerçek fiyatı gerçekte olması gerekenden en az 250 kat düşülmüş vaziyette.

Altında durum 20 kat civarında gaziniyor.

Bu aslında gümüş hareketinde ki püf noktalardan bir tanesidir.

Diğeri ise açığa işlem yapan manipülasyon taktiği ile emtiaların fiyatları ile istedikleri gibi oynayan büyük kurumlar.

Bu kurumlar ellerinde olmayan varlıklar için gelecek tarihlere fiyat veriyorlar.

Mesela mervil isimli şirket şu anda fiyatı 7 lira olan gümüş için ben size 3 ay sonra 5 liraya veririm diyor. Bu şekilde fiyatları aşağıya çekiyorlar.

Şimdi wallstretbets grubunun yapmak istediği ise piyasadaki, gerçek gümüşleri toplayıp bu ucuz fiyattan teslimat yaparız diyen şirketleri zor duruma sokmak.

Yani o 5 liraya veririz diyen finans kuruluşları fiziki gümüşü 5 liradan teslim etme zamanları geldiğinde fiyatı 12 liradan almak zorunda kalabilirler.

Finans piyasalarında adeta bir satranç oyunu oynanıyor.

Jp morgan ve küreselciler zor durumdalar. Ama aslında zaten altın gümüş (xau/xag ) rasyosunda megafon formasyonu aşağıya kırılmıştı. Ve hedeflenen fiyat orantısı 41 olarak gözlemlenmekte. Yani altının gümüşe oranı 41 seviyesine geldiğinde gümüşte yükseliş bir ara verecektir.

Bu hareket finansal bir kalkışmamıdır. Yoksa finansal çöküşte önceden senaryolanmış bir fikirmidir bilinmez. Ama bana kalırsa bu olaylar artık insanların fiziksel altın ve fiziksel gümüş birikirmesinde büyük bir farkındalık yaratacak.

İnsanların olmayan altın ve gümüşü almak yerine fizikselş olan emtiaları alıp saklama yoluna gideceğini düşünüyorum.

Bankalarda satılan altınların 20 de 19 unun karşılığı yok. Yani olmayan altını satıyorlar. Bu durum gümüşte inanılmaz seviyeler erişmiş durumda.

Gerçekte var olan gümüş miktarının tam 250 katı varmış gibi satış işlemi yapılıyor. E fiyatta buna göre belirleniyor.

Son dakika gümüş haberleri, gümüş fiyatı neden yükseliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar