Şubat 26, 2021

Son dakika Haberi ; Bitcoin bankalara entegre olacak

Son dakika Haberi ; Bitcoin bankalara entegre olacak. Nasıl olacak bu iş ne kadar zaman alır bitcoin ile bankalar arasında tek tek anlaşmamı olacak

Gibi ilginç sorular aklınıza gelebilir. Fakat durum öyle değil.

Bu blokchain teknoloji tamamen yazılım alt yapısı ile hayatımıza girdiği için tek bir yazılım ile bütün bitcoinler bütün bankalara anında entegre hale gelecek.

Yani artık bankalarda bitcoin alım satımı yapabilecek. Şu an için sadece internetten web siteleri üzerinden alım satım yapılıyorken önümüzdeki aylarda yada 2021 yılının sonuna doğru bankalardan bitcoin (btc) alım satımı yapılabilecek.

İlk işlemler ise abd bankalarında gerçekleşecek. Yani teknoloji ile ilişkisi olmayan ve internet ve hatta bilgisayar kullanmayı bilmeyenler de bitcoin alıp satabilecek.

Aslında bu işlem visa isimli şirketin öncülüğünde başlıyor. Fakat yakında mastercard ve american express gibi ödeme şirketleri de bu konuda çeşitli atılımlar yapacaklardır.

Aslında bitcoin şu anda çok riskli bir yatırım aracı olarak görüldüğü için cesaret edip alım yapamayan çok fazla insan var.

Bitcoin satışının bankalarda ve resmi kuruluşlarda satılmaya başladığında bitcoin için çok riskli diyenlerin tamamı yatırım yapacaklardır.

Bir arkadaşım bankalar satarsa ancak o zaman alırım dediğinde bende öyle birşey olursa bitcoin fiyatı 1 milyon dolar olur. O fiyatlardan alırsın demiştim.

Büyük ihtimalle bu Bitcoin senaryom gerçek olacak.

Yani şu bir gerçek ki bitcoin bankalarda satılmaya başlandığında altın ve gümüş yatırımcısının yanında borsa ve hisse senedi yatırımı yapanlarda bu yatırımlarının bir kısmını bitcoin sonrasında ethereum ve avax (avalanche) gibi para birimlerine de yatırım yapacaklardır.

Tabi bu para birimleri de sonraki zaman dilimlerinde yada belki de eş zamanlı olarak master card gibi firmaların öncülüğünde bankalara entegre olacaktır.

Visa isimli şirket bitcoin’in bankalara entegre etme haberinin ardından yüzlerce banka visaya başvuruda bulundu.

Visa ise bu başvuru yapan bankaların tamamını sıraya aldı. Ve sıra ile hepsine yazılım yüklenerek bitcoin entegrasyonu gerçekleştirilecek.

Sadece amerika 600 civarı banka ve yüz milyonlarca müşterisinin olduğunu düşünürsek bitcoin’de nasıl bir fiyat yükselişi yaşanacağını hayal edebilirsiniz.

Aslında bu işin özeti ; Artık bitcoin almak ve satmak altın alıp satmak kadar kolay , güvenli (güvenilir ) ve hızlı hale (yaygın ) gelecek.

Şimdi bütün bankalar müşterilerine kolayca bitcoin ve diğer kripto paraları kolayca satabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar