Mart 3, 2021

Avalanche İsimli coin patladı

Avalanche İsimli coin patladı , her gün yaklaşık olarak yüzde 30 civarında soluk almaksızın yoluna devam eden ve daha önce de geleceğinin yok parlak olduğunu anlattığımız avax coin

Önü kesilemeyen bir büyüme hızı ile yoluna devam etmeye devam ediyor . Bugün yaklaşık olarak yüzde 50 civarında bir büyüme kaydederek yatırımcısının yüzünü güldüren avalanche için ethereum killer ismi takılmıştı.

Bana göre bu ünvanı hak ediyor. Fakat Piyasa değeri açısından ilerleyen dönemlerde bitcoin’i tahtından edecek olan bir sanal para birimi olarak görüyorum.

Yani şu anda gerçekten ucuz bir fiyata sahip. Yani 100 ve hatta daha fazla değer kazanma potansiyeli olduğunu görebiliyırum.

Tabi benim gördüğümü genellikle uzak doğu ve batı dünyasının önemli yatırımcıları da görebiliyor.

Çünkü bu para birimi yani avax isimli coin teknolojisi ile adeta bir devrim yaratacak niteliğe sahiptir.

Ben avalanche projesine yeni bir altyapı olarak bakıyorum. Yani internet gibi yeni bir buluş.

Bu yazılım üzerinde ilerleyen dönemlerde borsalar, hukuk ve tapu kayıtlar, altın gümüş piyasaları gibi bir çok piyasa çalışacak.

Bundan da önemlisi kendi kripto parasını çıkartmak isteyen devletler avax coin üzerinden bu paralarını çalıştırabilecekler.

Bugün visa isimli şirketin piyasa değeri 500 milyar dolar. Ve avalanche (avax ) isimli kripto para visadan 4 kat daha hızlı işlem yapabiliyor.

Visa saniyede maksimum 5000 işlemi filanize ederken avax 19000 işlemi aynı sürede tamamlayabiliyor.

Hiç bir para biriminde bu özellik yok.

En yakın hıza sahip olan ethereum saniyede 20 işlem yapabiliyor

Arada ki fark inanılmaz boyutlarda olunca yatırımcılar var gücü ile avax satın almaya başladı.

Avax coin ethereum 2.0 yükseltmesinde yaşanacak en ufak bir hatada ethereum tahtına oturacak. Sonrada bitcoin’i toplam piyasa değeri olarak zorlayacak hatta geçebilecek tek para birimi gibime geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar