Mart 5, 2021

Bitcoin Rekor Tazeledi, Alt coinler kararsız

Son dakika Bitcoin Rekor Tazeledi, Alt coinler kararsız Kaldı. Kripto para piyasasına sermaye girişi ve hızlı yatırımlar devam ediyor.

Bitcoin fiyatında aniden başlayan yeni yükselişin temeli tesla ve elon musk merkezli oldu. Çoğu yatırım gurusu yükseliş bitti. Artık bitcoin yükselmez derken, Biz yükseliş daha başlamadı diyorduk.

Ve işte asıl yükseliş yeni yeni başlıyor demekte sakınca yok. Alt coin yatırımcıları ise uzun zamandır ethereum, ripple, avax (avalanche ) gibi para birimlerine yatırım yapmış yükseliş bekliyordu.

Geçmiş dönemlerde yaşanan yükselişlere bakıldığında görüyoruz ki önce bitcoin yükseliyor daha sonra altcoinlere buradan dağılım gerçekleşiyor.

Yani öncelikle bir zaman bitcoin’de beklemek ve sonrasında beğendiğiniz altcoinlere yatırım yapmak daha mantıklı gibi.

Çünkü sistem bu şekilde işliyor.

Peki bitcoin daha da yükselir mi ? Bitcoin’de yükseliş devam eder mi ? hangi fiyata kadar yükseliş olabilir ?

(bitcoin için ) Hedef fiyat nedir gibi bir çok soru karşımıza çıkıyor.

Bizim bitcoin için ilk hedef fiyatımız 110 bin dolar üzeri olacak. Sonrasında bitcoin 70 binlere çekilirken altcoinlerde yükseliş olacaktır.

Daha sonraki zamanlarda ise bitcoin fiyatında 180 bin ve 200 bin dolar yaz aylarında yani mayıs veya haziran gibi bu rakamları göçek mümkün olabilir.

Avax coin ise 200 dolar civarında bir rakamı test edecektir. Ethereum için fiyat tahminim en nihayetinde 5000 dolar üzeri olabilir.

Aslında bitcoin yatırımı yapanlar çok para kaznmış olabilir.

Fakat asıl parayı kazananlar bu yükseliş sezonunda doğru zamanda altcoinlere geçip en doğru zamanda bitcoin’e geçiş yapabilen trader isimli yatırımcılardır.

Tabi bunu doğru zamanda yapabilmek için birde btc dominance oranını iyi takip etmek şart.

Bana göre bitcoin dominance oranı 74 seviyelerine kadar yükselecektir.

Yani bitcoin fiyatı 110 bin doları geçtiğinde btc dominance 74 seviyelerinde olacaktır. Oralardan altcoinlere geçmek gayet mantıklı bir yatırım eylemi olabilir.

Anlattıklarımız Yatırım tavsiyesi değildir.

Bundan sonrası için bitcoin’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ve bu fiyatlar belki de bir daha görülemeyebilir. Özellikle de tesla kurucusu elon musk biz artık bitcoin ile ödeme kabul edeceğiz ve 1,5 milyar dolarlıkta btc aldık demesiyle.

Bunun yanında visa isimli ödeme sistemlerinin biz bitcoini bütün bankalara hızlıca entegre edeceğiz demesiyle yeni bir kripto para dönemi başlayacak.

Tabi ki burada avalance isimli coin in piyasaya çıkması ve sorunsuz şekilde vaadlerini yerine getirmesi durumu anormal hale getiriyor.

Avax alt yapısı ile artık bütün ödemeler visa hızında ve hatta visadan 4 kat daha yüksek kapasite ile yapılabilecek.

Yani bugüne kadar kripto paraların ödeme sistemi olarak kullanılmasından çok uzaktık. Fakat avalanche (avax) isimli koin ile bütün sorunlar ve soru işaretleri ortadan kalktı.

Haliyle artık sanal paralar finans dünyasında normal alışverişlerde, market alışverişin ve tüm alışverişlerde hızlı ve güvenilir şekilde kullanılabilir bir hale gelmiş oldu.

Bu durum aslında en çok bilinen bitcoin isimli para birimine dev yatırımlar yapılmasına da yol açtı.

Bitcoin bankalarda alınır satılır olduğunda fiyat 1 milyon dolar seviyesine ulaşırsa şaşırmam.

Finans dünyası için yeni bir başlangıç çağına girildi. Bu çağın en büükleri ise bana göre bitcoin ve avalanche isimli coinler olacak.

Bitcoin büyük bir değer saklama enflasyona karşı korunma yöntemi olarak öne çıkarken, avalanche projesi blockchain teknolojisinin alt yapısı ve öncüsü olarak işlem görecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar