Şubat 27, 2021
Bitcoin’in Birçok Atağını Bilen 2 Analist: Bu Düzeylere Gidiyoruz!

Bitcoin’in Birçok Atağını Bilen 2 Analist: Bu Düzeylere Gidiyoruz!

Son dakika

Başarılı kestirimleri olan kripto analistleri PlanB ve Willy Woo, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenme seyahatine yeni başladığını söylüyor. Ayrıyeten 2 usta analist, yeni Bitcoin gayelerini paylaşıyor.

Willy Woo: Bitcoin balinaları ağır bir formda BTC biriktiriyor

Yeni tahlillerinde on-chain bilgi uzmanı Willy Woo, balinaların ağır bir biçimde BTC biriktirdiğini ve ferdi yatırımcıların buna yeni başladığını ortaya koyuyor. Bu durumda analiste nazaran, Bitcoin’in hala bir boğa piyasasının birinci basamaklarında olduğunu gösteriyor. Willy Woo hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda beklediğimiz şey, sonunda ferdî yatırımcıların devreye gireceği… Şu anda gördüğümüz şey… Daha da fazla balinanın bu sessiz birikimini görüyoruz ve kişisel yatırımcıların satışının birinci ipuçlarını görüyoruz. Ve kişisel yatırımcılar geldiğinde, spot borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz. Şimdi artıyorlar, zira kişisel yatırımcılar kripto paralarını bu dünyanın Coinbase‘lerinde saklama eğilimindeler. Bu boğa piyasasının sonraki evrelerinde, bu borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz ve bunu şimdi görmüyoruz. Yani hepimiz bu evrede nitekim erkenciyiz. Borsa birikiminin uzunluğu bu kadar uzun ve çok derin… Bu akıllara sakinlik veriyor. İkincisi, 1.000’den fazla kripto paraya sahip olan balinaların sayısı şu anda patlıyor. Daha evvel bu çeşit balinalarda bu kadar keskin bir tırmanış görmedik.

Willy Woo: Yatırımcılar bunun üzere bir boğa piyasası görmedi

Willy Woo, döngü hala emekleme periyodunda olsa da yatırımcıların bunun üzere bir boğa piyasası görmediğini belirtiyor. Analist, Bitcoin’in muhtemelen bir daha 30.000 doların altına düşmeyeceğini varsayım ediyor. Willy Woo mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu inanılmaz bir boğa piyasası. Teknik trader’lar ‘Bu şey çok ısındı’ diyerek fiyata bakıyorlar. Bitcoin’deki mesleğimde, fiyatın büsbütün dikey bir duvara gittiğini görmedim…. Fakat satın almanın temelleri, bunu destekliyorlar ve şu anda gidebileceğimiz gerçek bir yol yok. Kimi beşerler 22.000 dolar diyorlar. Benim modellemem diyor ki: şu anda ayı tabanı 30.500 dolar civarında. Ve bu, piyasaya giren tam sermaye ölçüsüne bağlı.

PlanB: Bana sorarsanız gidecek çok yolumuz var

PlanB, mevcut boğa döngüsünün devam edeceğini vurgulayarak Willy Woo’nun yükseliş bakış açısını yansıtıyor. PlanB bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir boğa piyasasında olduğumuz ve erken kademede olduğumuz konusunda Willy Woo ile büsbütün birebir fikirdeyim. Bu yüzden bana sorarsanız gidecek çok yolumuz var. Kasım-Aralık ayından beri boğa piyasasındayız, bu yüzden en az yarım yılımız var.

Willy Woo: Şu anda baktığımda amaç 102.000 dolar

Analistlerin bu döngüde BTC için maksatları, önder kripto para ünitesinin bu döngüyü yürütmek için çokça alana sahip olduğunu da gösteriyor. Willy Woo, ortalama geri dönüş modelinin BTC’nin ikiye katlandığını gösterdiğini söylüyor. Willy Woo hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu ortalama bir geri dönüş modelidir. Her şeyin ortalamaya yöneldiğini söyleyen süslü sözler… Şu anda baktığımda 102.000 dolar ve üst gerçek eğilme eğiliminde. Öyleyse hala taşınacak biraz yerimiz var.

PlanB: Bitcoin ya 300.000 doları ya da 100.000 doları vuracak

Bir Twitter gönderisinde PlanB, Stok Akış Modeli’ni kullanarak iki varsayım yapıyor. PlanB, mevcut döngü 2013 döngüsü üzere davranırsa, kartlarda 300.000 BTC’lik bir fiyat gayesi olduğunu söylüyor. Analiste nazaran, BTC 2017 döngüsü üzere davranırsa, 100.000 BTC bunun yerine anahtar düzeydir. PlanB bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Esasen çok şey anlatıyor. Döngülerin daha uzun ve daha düşük olacağını düşünen pek çok insan var. Lakin bu data noktası onun son iki halving’in tam ortasında olduğunu ve daha düşük olmadığını gösteriyor. Yani bu bir nokta. Diğer nokta ise birinci boğa piyasasından sonra, istikrarda bir nevi stabilize olacağını ve böylelikle düşüşe geçeceğini ve stabilize olacağını gösteriyor. 2013 yılı için -mevcut fiyat düzeyleriyle karşılaştırırsanız- yaklaşık 300.000 dolar düzeyi olur. Daha şimdiki 2017 boğa koşusuna bakarsanız, 100.000 dolar düzeyinde durur. Bunları çok değişik buluyorum, zira bunlar benim Stok Akış Modeli’mdeki fiyat düzeyleri.

İşte usta analist Willy Woo ve PlanB’nin nokta atışı varsayımları

Willy Woo’ya başarılı iddialarından ötürü “Bitcoin Ustası ve Kâhini” deniyor. Analist, Mayıs ayında Bitcoin’in 7.500 dolardan süreç gördüğü vakitlerde üçüncü ya da dördüncü çeyrekte fiyatın 5.500 dolar düzeylerine düşeceğini tez etti ve analistin belirttiği fiyat gayesi gerçekleşti.

Daha sonra Bitcoin’de 3.000 dolar düzeylerinin görüleceğini öne süren Willy Woo,  bunu da bildi. Ayrıyeten analist kendi geliştirdiği NVT usulüne dayanan iddialarında yüksek muvaffakiyet oranı yakaladı. Willy Woo, geçtiğimiz haftalarda son derece yanlışsız iddialarda bulundu. Analist, Ağustos sonunda Bitcoin’in 9.000 dolarlık düzeylere düşüşünü ve 10.000 dolardan 11.200 dolara yükselişini yanlışsız bildi. PlanB ise Stok Akış Modeli’ne dayanan iddialarında yüksek muvaffakiyet oranı yakalayan bir analist.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar