Mart 3, 2021
Doğan Holding, ortağı Egmont’un yüzde 50 paylarını satın aldı

Doğan Holding, ortağı Egmont’un yüzde 50 paylarını satın aldı

Son dakika Doğan Holding, ortağı Egmont’un yüzde 50 paylarını satın aldı haberleri, 

Yayıncılıkta büyüme seyahatine tek başına devam etme kararı alan Doğan Holding, ortağı Egmont’un % 50 paylarını satın aldı. Doğan Holding tek hisse sahibi olmak üzere 16 Şubat 2021 tarihinde hisse bölüm kontratı imzaladı.

Doğan Kümesi, Türkiye’de memleketler arası standartlarda yayıncılık yapmak üzere 25 yıl evvel İskandinav yayıncılık devi Egmont International Holding A/S ile Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık A.Ş.’yi kurdu. Kurulduğu birinci günden itibaren istikrarlı bir halde büyüyen ve gelişen bu paydaşlık Türkiye’nin en tesirli yayıncılık markalarının sahibi oldu. Doğan Egmont markasına Doğan Kitap, onlara Dex, Doğan Novus, Ceo+, Doğan Solibri ve son olarak da Doğan Akademi markaları eklendi. Eğitim yayıncılığı ve dijital yayıncılıkta daima atılım yaptı. Türkiye’nin en argümanlı sesli kitap yayıncısı oldu. Yetişkin ve çocuk yayıncılığında yüzlerce muharririn binlerce kitabını hem ‘online’ hem de ‘offline’ satış kanallarıyla milyonlarca okurla buluşturdu ve buluşturmaya devam ediyor.

Bir müddettir farklı alanlara odaklanan Egmont Publishing’in hisselerini Doğan Grubu’na satma kararında, yeni odak alanları ve milletlerarası yatırım stratejileri tesirli oldu. Pay bölüm kontratını takiben Rekabet Kurulu’na yapılacak bildirimin olumlu sonuçlanması halinde, hisse bölüm sürecinin yoluna uygun olarak tamamlanması planlanıyor. Doğan Egmont bundan sonra Doğan Holding’in vizyonuyla yatırım yapmaya, yayıncılık dalındaki güçlü ve savlı konumunu sürdürerek büyümeye devam edecek.  Egmont Publishing yeni ismiyle Egmont Story House ile içerik paylaşımı, ortak edisyonlar ve eser geliştirme üzere alanlarda da iş birliği sürdürülecek. Doğan Holding’ten, Egmont’un paylarının satın alınmasıyla ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye iktisadı ve yayıncılık bölümü için iyi olmasını diliyoruz” denildi.

haberi, ne vakit, nedir , pay, kaç ? borsa, fiyat iddiası, şimdiki yorumlar, kestirimler, bilgileri, 

kaynak:paraanaliz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar