Mart 7, 2021
“Mükemmel Bir Fırtına Geliyor!”: İşte Epik altın ve Gümüş Varsayımları

“Mükemmel Bir Fırtına Geliyor!”: İşte Epik altın ve Gümüş Varsayımları

Son dakika

altın fiyatları, son günlerde baskı altında olmaya ve gümüş’ten daha da ayrışmaya devam ediyor. Platin, kendi ticaret dünyasında kalıyor ve 7 yılın en yüksek düzeyi olan 1.300 doların üzerinde süreç görüyor. Pekala altın ve gümüş fiyatlarında sırada ne var? Yatırımcıları neler bekliyor?

Peter Marrone: altın fiyatları yükselecek! Gümüş altın’dan daha çok artacak

Yamana Gold idare şurası lideri Peter Marrone, pahalı metallerin mevcut ekonomik ortamda yükselemediğini belirtiyor. Ayrıyeten Peter Marrone, bir sonraki boğa koşusunda gümüş’ün altın’dan daha uygun performans göstereceğini vurguluyor. Peter Marrone hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sarı metal’in fiyatının kısa vadede nerede olacağını kestirim etmek benim için güç. Fakat bu tartışmada bir spekülasyon ögesi olduğunu da belirtmek istiyorum. Orta vadede ve uzun vadede altın’ın fiyatlarının bugün olduğundan daha yüksek düzeylere çıkmadığını düşünmek güç. Ve dünyadaki mali teşvik, devlet borcunun GSYİH’ye ölçüsü ve mali teşvik ölçüsü göz önüne alındığında fiyatlar muhtemelen artacak. Bunun altın fiyatı için harika bir fırtına olduğunu söylüyorum. Daha yüksek düzeylere çıkacak…

Todd ‘Bubba’ Horwitz: altın çökme tehlikesi altında! Gümüş ise yükseliş trendinde

Popüle emtia analisti Todd ‘Bubba’ Horwitz’a nazaran,  piyasadaki trendler açık: altın düşüş trendinde ve çökme tehlikesi altında, gümüş ve platin ise yükseliş trendlerinde kalıyor.  Şimdilik analiste nazaran, izlenecek kritik düzey 1.800 dolarlık düzeydir. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a nazaran, bu seviyenin altında bir kapanış 1.750 dolar ve 1.700 doları gündeme getirecek. Analiste nazaran, gümüş 30 doların üzerine çıkabilirse, yarışlara kapalı olabilir. Analiste nazaran, platin ise 1.400 doları hedefliyor. 

Analiste nazaran, bu günlerde trendde kalacağız ve altın/gümüş oranının düşmeye devam edeceğini göreceğiz: bugün itibariyle 65. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a nazaran, tahvil ve altın piyasalarının yüzeyinin altında çok daha büyük bir kıssa var. Analiste nazaran, FED’den dahiler bize enflasyon olmadığını söylemeye devam ederken, tahviller birebir fikirde değil. Analist, enflasyonun FED’in modası geçmiş izleme yolunun sonucunun çok üzerinde olduğunu vurguluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar