Mart 3, 2021
18 Şubat BTC, ETH, DOT, ADA, XRP, BNB, LTC, BCH, LINK ve XLM Fiyat Tahlili

18 Şubat BTC, ETH, DOT, ADA, XRP, BNB, LTC, BCH, LINK ve XLM Fiyat Tahlili

Son dakika 18 Şubat BTC, ETH, DOT, ADA, XRP, BNB, LTC, BCH, LINK ve XLM Fiyat Tahlili haberi ,

Önde gelen koinlerin fiyat tahlili ile karşınızdayız. Bitcoin fiyatı bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gördü. Lakin bu hareketin sonrası Altcoinlerde bir hareketin yaşanma ihtimali var.

Bitcoin (BTC), klâsik bedel deposu olan altın üzerinde yavaş yavaş üstünlük sağlıyor. Datalar, bir ons altının 17 Şubat prestijiyle 0,0352 Bitcoin’e karşılık geldiğini gösteriyor. Bu, Bitcoin’in yatırımcılarını altından çok daha fazla ödüllendirdiği manasına geliyor.

Bitcoin, çeşitli vakit dilimlerinde büyük ölçüde altından daha güzel performans gösterdi. En son bir yıllık datalara bakalım. Bitcoin’in risk ayarlı getirisi %270 iken altının getirisi 28 Aralık 2020 itibariyle yalnızca %24 düzeyinde.

Sonuç olarak, dört yahut sekiz yıllık vakit dilimlerinde Bitcoin büyük ölçüde avantajlı çıkıyor.

Son birkaç yılda, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaştı. 2017’deki bir evvelki boğa koşusu sırasında Bitcoin’in 60 günlük voltilitesi %32 idi. Lakin mevcut boğa basamağında, Bitcoin %14,25 ile daha düşük volatilite kaydetti. Analistler, kurumsal benimseme arttıkça volatilitenin daha da gerileyeceğini düşünüyor.

Öteki taraftan Bitcoin’e ilgi gösteren kurumların sayısında rastgele bir yavaşlama belirtisi yok. Elliptic kurucu ortağı Tom Robinson, birçok ABD finans kurumunun “bir cins kripto para ünitesi hizmeti başlatmayı önemli olarak düşündüğünü” söyledi.

Kurumsal benimseme büyümeye devam ederse, hassaslığın olumlu kalması beklenen. Kıymetli bir direnç olarak hareket edecek üst taraftaki düzeylere bakalım. Bu nedenle birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini tahlil edelim.

Bitcoin Fiyat Tahlili

50.000 dolarlık ruhsal düzey, Bitcoin’e karşı sadece küçük bir direnç gördü. Bu da boğaların kesin bir halde komuta ettiklerini gösteriyor. Düzey boğaların kâr alımı yapmak için tez etmediklerini gösteriyor.

51.000 doların üzerinde yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi bir güç işareti. Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (43.451 dolar) ve çok alım bölgesindeki izafi güç endeksi (RSI), boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı üç gün boyunca 50.000 doların üzerinde tutabilirse, BTC / USD kuru ayıların devreye gireceği 60.974,43 dolara yükselebilir.

Aşağı istikamette ise, birinci takviye 20 günlük EMA. Bu nedenle ayılar fiyatı bu düzeyin altına düşürebilirse, düşüş 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (37.415 dolar) kadar uzayabilir. Bu, izlenmesi gereken değerli bir düzeydir. Zira bu düzeyin altında bir kırılma, ayılara bir momentum kayması önerecektir.

Ethereum Fiyat Tahlili

Ethereum (ETH) şu anda 1.658 dolar ile 1.869 dolar ortasında sonlu kaldı. 15 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı 1.869 doların üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, ETH / USD kuru, 2.000 dolar düzeyine hakikat bir gayesi olan yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayacak. Bu düzey kıymetli bir direnç. Lakin boğalar fiyatı kanalın üzerine çekerse, momentum sürat kazanacak. Artan tarafta bir sonraki gaye 2.515 dolar.

Bu varsayımın tersine, fiyat 1.869 doların üzerine çıkmazsa, parite birkaç gün daha aralıkta konsolide olacak. Öbür taraftan 20 günlük EMA’nın (1.658 dolar) altında bir kırılma, zayıflığın birinci işareti olacak. Ayılar fiyatı kanalın takviye sınırının altına düşürürse bir trend değişikliği sinyali verecek.

DOT Fiyat Tahlili

Polkadot (DOT), 16 Şubat’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Sonrasında ise bugün öteki bir yeni dorukla eski seviyeyi takip etti. Bu durum boğaların kesin olarak komuta ettiğini gösteriyor. Fakat ayılar kanalın direnç sınırını savunuyor.

Boğalar, fiyatı yükselen kanalın üzerine çıkarabilirse, momentum yükselebilir ve DOT / USD kuru 42 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat kanalın üst yarısında devam etse bile yükseliş trendi kademeli olarak devam ecek.

Zayıflayan momentumun birinci işareti, kanalın orta noktasının altında bir kırılma olacak. Bu türlü bir durumda kur, kanalın takviye sınırına düşecek. Burası, değerli bir takviye düzeyi. Zira bunun altında bir kırılma, bir trend değişikliğini gösterecek.

ADA / USD

15 Şubat’taki düşük düzeylerden keskin toparlanmanın akabinde, Cardano (ADA) 16 Şubat’ta bir iç gün mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu atak bugün arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteren bir Doji şamdan formasyonunu ortaya çıkardı.

Boğalar artık fiyatı 0,9817712 dolara çıkarmaya çalışacak. Bu düzeyin sert bir direnç olarak hareket etmesi olası. Lakin boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarabilirse, ADA / USD kuru 1.25 dolara ve akabinde 1.50 dolara yükselecek.

Öte yandan, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten düşerse parite 0,687 dolara düşebilir. Bu düzeyden bir sıçrama, fiyat aralığını 0,687 ila 0,981 dolar ortasında tutabilir.

XRP / USD

XRP fiyatı, mum çubuğundaki uzun kuyruklardan görüldüğü üzere 14 ve 15 Şubat’ta 0,50 dolardan sıçrama teşebbüsünde bulundu. Fakat boğalar toparlanmayı sürdüremedi. Bu durum, talebin daha yüksek düzeylerde azaldığını gösteriyor.

Kritik bir düzeyden güçlü bir toparlanma elde edememe, ivmenin zayıfladığını gösteriyor. XRP / USD kuru artık birkaç günlüğüne 0,50 ile 0,65 dolar ortasında konsolide olacak. 0.65 dolarlık bir kırılma, fiyatı 0.78068 dolara itecek.

Bu varsayımın bilakis, fiyat 20 günlük EMA’nın (0,48 dolar) altına düşerse, parite 50 günlük SMA’ya (0,35 dolar) düşebilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), son birkaç gündür takılıp kaldığı 117.7289 dolar ila 141.32 dolar aralığından çıktı. Bugün ivme kazandı. Alıcılar fiyatı kolay kolay tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 148,40 doların üzerine çıkardı.

Yüzeysel bir düzeltmenin akabinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yanlışsız kırılma, yatırımcıların her küçük düşüşte alım yaptıklarını ve daha derin bir düzeltme beklemediklerini gösteriyor. BNB / USD kuru artık 200 dolara yükselebilir.

Lakin traderlar, son birkaç gündür çok alım düzeylerinde süreç gördüğü için RSI’yi takip etmelidir. Bu, paritenin bir düzeltmeye yahut daha fazla konsolidasyona karşı savunmasız kaldığını gösteriyor.

Birinci zayıflık işareti 141.32 doların altında bir kırılma olacak ve 117.7289 doların desteklenmesi durumunda trend ayıların lehinde olacak.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 15 Şubat’ta 185 dolar düzeyinin başarılı bir halde yine testini tamamladı . Boğalar artık fiyatı 230.5305 doların üzerine çıkarıp yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Bunu yapmayı başarırlarsa, altcoin 256 dolara ve akabinde 272 dolara yükselecek.

Üst eğimli hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, ayılar genel direnci savunursa, LTC / USD kuru birkaç gün için 185-230 dolar ortasında konsolide olacak.

Parite düşerse ve 185 dolar’ın altına inerse, bu olumlu görüş geçersiz olacak. Bu türlü bir hareket, arzın talebi aştığını gösterecek. Olumsuz istikametteki bir sonraki takviye 50 günlük SMA düzeyi olan 156 dolar.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), 15 Şubat’ta uzun bacaklı bir Doji şamdan formasyonu ve 16 Şubat’ta bir gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu oluşumların her ikisi de traderlar ortasında bir sonraki istikamet hareketi konusunda kararsızlığı gösteriyor.

Belirsizlik üst istikamette çözülürse ve boğalar fiyatı 745,39 ila 773,32 ABD doları genel direnç bölgesinin üzerine çıkarırsa, BCH / USD kuru yükseliş trendini sürdürebilir ve 900 dolara çıkabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, en düşük direnç yolunun üst istikamette olduğunu gösteriyor.

Bilakis, fiyat düşerse ve 670 doların altına inerse, bir sonraki durak 631.71 dolarlık kırılma düzeyi olacak. Bu dayanak de kırılırsa, düşüş 20 günlük EMA’ya 563 dolar düzeyine kadar uzayacak.

LINK / USD

Chainlink (LINK), 15 Şubat’ta gün içi düşük düzeylerden keskin bir biçimde fiyatı toparladı. Fakat boğalar daha fazla varlık gösteremedi. Fiyatı yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkaramadı. Bu, kısa vadeli traderlardan kar alımını çekti.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Güzelleşme devam ederse, fiyat tekrar kanalın direnç çizgisine yükselecek. Kanalın üzerinde bir kırılma, bir sonraki maksada hakikat seyahati 44 dolar düzeyinden başlatabilir.

Bilakis, fiyat tekrar direnç çizgisinden düşerse, LINK / USD kuru kanal içindeki seyahatine devam edecek. Bir arıza ve kanalın altına kapanma, avantajı ayıların lehine çevirecek.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM), boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren, 16 Şubat’ta bir gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Boğalar şu anda fiyatı 0,517 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, talebin arzı aştığını gösterecek ve bu da 0.600681 dolarlık bir yine teste neden olacak. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin tekrar başladığını gösterecek. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 0.409 doların altına inerse, zayıflık gösterecek. Bu durumda fiyat muhtemel bir düşüş için kapıları 0.35 dolara ve akabinde 50 günlük SMA’ya (0.31 dolar) açacak.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar