Mart 5, 2021
CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’ndan Bulgaristan’dan gelen turistlere takviye önerisi Açıklaması

CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’ndan Bulgaristan’dan gelen turistlere takviye önerisi Açıklaması


Son dakika CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’ndan Bulgaristan’dan gelen turistlere dayanak önerisi Açıklaması haberleri

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye’ye Bulgaristan‘dan gelecek turistlere PCR testi takviyesi verilmesi önerisi getirdi.

Milletvekili Gaytancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, iktisada katkısı olan Bulgar turistlerin PCR testi zaruriliği nedeniyle Edirne’ye gelmediğini belirtti.

Türkiye’ye Bulgaristan’dan gelecek turistlerin PCR testlerinin Türkiye tarafından karşılanmasını isteyen, bunun Edirne iktisadına katkısı olacağını aktaran Gaytancıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığının vakit zaman bilhassa uçak seferleri olmak üzere turist girişini arttırmak için teşvikler verdiğini tabir etti.

Bulgaristan’dan gelen turistlerin 100 leva PCR fiyatını hesaba katarak Edirne’ye artık alışverişe gelmediklerini savunan Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

“Bu turistlerin ülkemize gelmesi ve esnafımıza alışverişleriyle takviye olması için bizim teklifimiz şudur devletimiz Bulgaristan’da muhakkak hastanelerle anlaşarak Türkiye’ye gelecek turistlerin PCR testini fiyatsız yapsın. Bu turistlerde gelsin ve alışverişlerini yapsınlar. Hastanelerle yapılacak toplu muahedede test fiyatları çok daha düşük olacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu işin tertibini ve maddi yükünü rahatlıkla karşılar. Böylelikle hem ülkemiz hem esnafımız kazanır.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Salih Baran

, gündem, flaş haber, şimdiki haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar