Mart 3, 2021

Dubai Merkezli Bu Şirket Bitcoin, Ethereum ve Tether Ödemelerini Kabul Ediyor

Son dakika Dubai Merkezli Bu Şirket Bitcoin, Ethereum ve Tether Ödemelerini Kabul Ediyor haberi ,

Dubai hükümetine ilişkin özgür bölge ve onshore lisansları veren bir kuruluş olan Kiklabb, fiyatların ödenmesi için Bitcoin, Ethereum ve Tether kabul etmeye başladı. Kiklabb CEO’su Tasawar Ulhaq, aşağıdaki sözleri kullandı:

“Kiklabb topluluğunun blockchain ve fintech dallarındaki birkaç müşteriyle kripto para ünitesine ilginin arttığını gördük. Yani Bitcoin, Ethereum ve Tether’i tanımamız sahiden an sıkıntısıydı. Kripto para üniteleri geleceğin ödeme sistemidir.”

Kiklaabb, çalışma alanlarının yanı sıra ikamet vizeleri ve öbür iş hizmetlerini de kolaylaştıran bir şirket. Ulhaq, “Duba’ye girişi araştıran kripto para ünitesi bölümündeki yüksek profilli oyuncularla görüşüyoruz. Ek olarak eğitim, sıhhat ve besin teknolojisi alanlarındaki teşebbüslerle birlikte çalışan akıllı mukaveleler, blockchain ve özel sermaye ile alakalı güçlü bir mahallî ve memleketler arası şirket topluluğuna sahibiz,” sözlerini kullandı.

Ülkede yürütülen çok sayıda projeyle en az 2018’den beri blockchain teknolojisini araştırıyorlar. Bununla birlikte, Dubai’de kaç kişinin Bitcoin yahut Ethereum tuttuğu; krallığın hazinesinin kripto varlıkları ile çeşitlenip çeşitlenmeyeceği net değil. Fakat hükümetle ilgili fonksiyonlarda kripto para ünitelerini kabul etmeleri açısından bölgede bir birinci yaşandı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar