Şubat 27, 2021

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi, Bitcoin ile İlgilendiklerini Onayladı!

Son dakika Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi, Bitcoin ile İlgilendiklerini Onayladı! haberi ,

Dünyanın en büyük varlık idaresi şirketi BlackRock’ın yöneticisi, Bitcoin (BTC)’e göz attıklarını doğruladı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Bitcoin ile ilgileniyor. Bu, bugün şirketin genel müdürü Rick Rieder tarafından onaylandı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın genel müdürü Rick Rieder, şirketin BTC’ye göz attığını doğruladı. Şirketin sahip olduğu bir amaç tahsis ölçüsü koymayı reddederek, “biraz bakınmaya başladık,” sözlerini kullandı. CNBC’nin SquawkBox’ında yapılan röportajda Rieder, mevcut ekonomik gerçeklik içinde kişinin portföyünü çeşitlendirmesinin mantıklı olduğunu söyledi. Ayrıyeten, BlackRock’ın şu anda tarihi olarak sahip olduklarından çok daha fazla nakit sahibi olduğunu, zira klâsik muhafazaların işe yaramadığını söyledi.

“Geçmişte elimizde tuttuğumuzdan çok daha fazla nakit tutuyoruz, zira faiz oranları bir riskten korunma fonksiyonu görmüyor. Öteki varlıklarla çeşitlilik sağlamak, mantıklı. Yani, elinizde tuttuğunuz paranın bir kısmı ile kripto üzere şeyleri tutmak bana mantıklı geliyor.”

Dev varlık yöneticisi BlackRock, daha evvel de Bitcoin sinyali vermişti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BlackRock, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) iki doküman sunmuştu. Müracaatlar, BlackRock Funds V ve BlackRock Küresel Allocation Fund Inc. ismine yapılmıştı.

Her iki dokümanda de metinde, şirketin nakit ödemeli BTC vadeli süreç kontratlarının alım satımı gerçekleştirebileceğini belirtiliyor:

“Bazı Fonlar, Bitcoin bazlı vadeli süreç mukaveleleri yarabilir. Bitcoin, kamuya açık yahut “açık kaynak” olarak çalışan bilgisayarları birbirine bağlayan çevrimiçi, eşler ortası bir ağdaki iştirakçiler tarafından sahiplik ve davranışı belirlenen bir dijital varlıktır. Fonların yatırım yapabileceği tek Bitcoin vadeli süreçleri, CFTC’ye kayıtlı emtia borsalarında süreç gören nakit ödemeli Bitcoin vadeli süreçleridir.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar