Şubat 27, 2021
Esenyurt’ta haraç çetesine operasyon

Esenyurt’ta haraç çetesine operasyon


Son dakika Esenyurt’ta haraç çetesine operasyon haberleri

Esenyurt’ta esnafı haraca bağlamak isteyen çete, polis tarafından düzenlenen operasyonla çökertildi. Çete üyelerinin bir iş yerinde esnafı tokatladığı ve kurşun yağdırdığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Esenyurt’ta bir müddettir esnafı haraca bağlamak için iş yerlerine gelip güç kullanarak vatandaşı canından bezdiren çete üyelerine şafak vakti operasyon düzenlendi. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü‘ne bağlı Asayiş Ofis Amirliği dedektifleri, gece saatlerinde bir iş yerinin kurşunlanması olayıyla ilgili iş yeri sahipleri ile tek tek görüştü. Esnaf ile yapılan görüşmelerde daima iş yerlerine gelen 4 kişinin para istedikleri ve “Bizi polis bile alamaz, gidip şikayetçi olsanız ne müellif?” formunda kelamlar sarf ettikleri öğrenildi. Esnafın şikayeti üzerine yapılan çalışmalar sonucunda 2 tetikçi ve olayları azmettiren 2 kişi olduğu tespit edildi. Yaklaşık 24 saatlik aralıksız çalışmanın akabinde zanlılar, şafak vakti düzenlenen operasyonda silahlarıyla birlikte bir rezidans dairesinde yakalandı. Şüphelilerin benzeri kabahatlerden poliste kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüpheliler sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

4 şüphelinin işlediği hataların kimileri ise güvenlik kameralarınca kaydedildi. Manzaralarda, gece saatlerinde iş yerinin kurşunlaması ve şüphelinin sonlanarak esnafa tokat atması da yer aldı. Esnafı canından bezdirip tokatlayan şahısların Asayiş Ofis Amirliği’nden çıkarken çaresiz halleri ise gözlerden kaçmadı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

, gündem, flaş haber, şimdiki haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar