Mart 5, 2021
İzmir’i vuran sağanak, mezarlarda çökmeye neden oldu

İzmir’i vuran sağanak, mezarlarda çökmeye neden oldu


Son dakika İzmir’i vuran sağanak, mezarlarda çökmeye neden oldu haberleri

İZMİR’de geçen hafta tesirli olan sağanak, Buca ilçesindeki Gökdere Mezarlığı’nda, kimi mezarlarda çökme ile kırılmalara neden oldu. Mezarlığa ziyarete gelenler, hasarların giderilmesini istedi.

İzmir’de geçen hafta tesirli olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Konut ve iş yerleri sular altında kalırken, birçok araç sel sularına kapılarak, ziyan gördü. Yağışın Buca ilçedesindeki Gökdere Mezarlığı’nda da hasara yol açtığı ortaya çıktı. Sel sularının geldiği mezarlıkta kimi mezarlarda çökme kimi mezarlarda da çatlak ve kırıklar oluştu. Mezarlığa gelen ziyaretçiler, hasarın giderilmesini istedi.  

‘TEDİRGİN OLDUM’

Selden sonra ziyarete geldiği mezarlıktaki görüntüden huzursuz olduğunu belirten Mustafa Can Onay, “Babaannem burada yatıyor. Mezarına çiçek dikmek için gelmiştim. Lakin birtakım mezarların çöktüğünü fark ettim. ‘Sağanak nedeniyle bu hale geldiği’ söylendi. Umarım, en kısa müddette gereken çalışma yapılır” dedi.

‘BİR AN EVVEL ÇALIŞMA GEREKİYOR’Arif Kol da “Geçen hafta İzmir’i sel götürdü. Kabristan ziyaretine geldiğimde tahribatı gördüm. Evvel birilerinin ‘kasıtlı olarak ziyan verdiğini’ düşündüm ancak biraz inceleyince çökmelerin ve mermerlerdeki çatlamaların yaşanan sel felaketinden kaynaklandığını anladım. Çökmenin büyüklüğü yağmurun tahribatının tesirini gösteriyor. Bir an evvel burada çalışma yapılması gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

, gündem, flaş haber, yeni haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar