Mart 3, 2021
Konak Belediyesi ile İzmir Ticaret Borsası ortasında iş birliği protokolü imzalandı

Konak Belediyesi ile İzmir Ticaret Borsası ortasında iş birliği protokolü imzalandı


Son dakika Konak Belediyesi ile İzmir Ticaret Borsası ortasında iş birliği protokolü imzalandı haberleri

Konak Belediyesi ile İzmir Ticaret Borsası ortasında tarihi borsa binasının onarımı ve proje iştirakleriyle ilgili işbirliği protokolü yapıldı.

Konak Belediyesinden yapılan açıklamaya nazaran Belediye Lideri Abdül Batur ile İzmir Ticaret Borsası Lideri Işınsu Kestelli ile idare konseyi üyelerinin iştirakiyle tarihi borsa binasında protokol imza merasimi düzenlendi.

Mevzuyla ilgili kıymetlendirme yapan Batur, İzmir Ticaret Borsası’yla bu türlü bir çalışmanın yürütülmesinin onur verici olduğunu, yapılacak çalışmaların kente büyük katkı sağlayacağına inandığını bildirdi.

Batur, tarihi borsa binasının kültür merkezine dönüştürülmesi için onarım çalışmalarına takviye vermeye hazır olduklarını da vurguladı.

Mutabakatla iki kurum protokol kapsamında belirlenecek projeler için güç birliğine gidecek, projelere yönelik toplantı, sempozyum, çalıştay, atölye çalışmaları, eğitim ve seminer üzere faaliyetleri birlikte düzenleyecek. İki kurum, ulusal ve milletlerarası seviyedeki hibe dayanaklarından yararlanmak için de ortak hareket edecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Haydar Toprakçı

, gündem, flaş haber, yeni haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar