Şubat 26, 2021
Ruslar, Mardin ve Göbeklitepe’ye geliyor

Ruslar, Mardin ve Göbeklitepe’ye geliyor


Son dakika Ruslar, Mardin ve Göbeklitepe’ye geliyor haberleri

Ruslar, Mardin ve Göbeklitepe‘ye geliyor

TÜRKİYE’ye, Rusya ve BDT ülkelerinden en çok turist getiren tıp operatörlerinden Pegas Touristik, Türkiye’nin tarihi, kültürel ve doğal hoşluklarını ön plana çıkaracak, ulaşım ve güvenlik dertleri nedeniyle günümüze kadar göz arkası edilmiş destinasyonları için Ruslara yönelik kültür tipleri düzenlemeyi hedefliyor. Çeşit operatörünün, mart ayında Mardin ve Şanlıurfa’da Göbeklitepe’yi içeren kültür çeşidi programları başlatacağı duyuruldu. 

2019 yılında yüzde 90’ı Rusya’dan olmak üzere BDT pazarından 1.2 milyon turist getiren, 2020 yılında ise pandemi nedeniyle 340 bin civarında Rus turist getiren Pegas Touristik’in kültür cinsleri projesi, İstanbul ve Antalya üzerinden gerçekleşiyor. Rus turistlere yönelik, birinci olarak geçen yıl 1 Ekim prestiji ile İstanbul üzerinden Kapadokya, Bursa, Pamukkale, Konya, Ankara, Kuşadası, Edirne, Çanakkale üzere vilayetlerin yer aldığı çeşitler başlatan tıp operatörü, yeni Anadolu cinsine Mardin ve Göbeklitepe’yi de ekledi.

2021 GAYESİ 1.3 MİLYON TURİST

Pegas Touristik’in 2019’da yüzde 90’ı Antalya’ya ve Rus turist olmak üzere, Türkiye’ye toplamda 1 milyon 200 bin konuk getirdiğini belirten Operasyon Müdürü Yeliz Alım Ezici, 2020 yılında ise pandeminin olumsuz tesiri nedeniyle yeniden yüzde 90’ı Antalya’ya ve Rusya’dan toplamda 340 bin civarında turist getirdiklerini söyledi. Ezici, 2021 yılı maksatlarının ise 2019’un da üstüne çıkarak 1.3 milyon turist olduğunu söyledi.

İSTANBUL ÜZERİNDEN KÜLTÜR TİPLERİ

MARDİN VE GÖBEKLİTEPE’YE BİRİNCİ RUS TURUMart ayı prestijiyle Türkiye’de birinci kere Rusya pazarına yönelik Güneydoğu cinslerinin başlayacağını açıklayan Ezici, “Yeni oluşturulan, Rusya üzerinden satışa açılan İstanbul başlangıçlı Mardin- Şanlıurfa kentlerini içeren doğu çeşidiyle Rus turistler, Mardin’de Deyrulzafaran Manastırı ve Dara Antik Kenti, Şanlıurfa’da Göbeklitepe üzere eşsiz hoşlukları görüp tanıma fırsatı bulacak. Cinslerimiz 2 gece-3 gün, iki günü Mardin, bir günü ise Göbeklitepe’yi içerecek. İlerleyen süreçte kadim bir tarihe sahip Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Anadolu’nun öbür bölgelerine yeni çeşit noktaları eklemeye devam edeceğiz dedi.

GÜVENLİK DERDİ SIFIRLANDIKültür tiplerine ağır ilginin, Rus konuklara yeni paketler hazırlamak için yürek verdiğini de anlatan Ezici, “Ülkemiz turizmini 12 aya yaymak için de bir fırsat oluşturdu. Devletimizin aldığı tedbirlerle son devirde güvenlik telaşı sıfırlanmış durumda. Mardin üzere, Şanlıurfa üzere özel kentlerimiz var, Göbeklitepe üzere dünya tarihini baştan yazmaya aday özel ziyaret alanlarımız oluştu. Ulaşım problemini da Pegas Touristik ve onun kardeş şirketi Nordwind hava yolları imkanları ile aşarak yeni seyahat eserleri oluşturduk ve ana pazarımız olan Rus konuklarımızın beğenisine sunduk diye konuştu.

ANTALYA ÜZERİNDEN CİNSLER

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

, gündem, flaş haber, şimdiki haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar