Mart 5, 2021
Son Dakika! AK Parti Sözcüsü: Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” demesi provokasyondur

Son Dakika! AK Parti Sözcüsü: Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” demesi provokasyondur


Son dakika Son Dakika! AK Parti Sözcüsü: Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” demesi provokasyondur haberleri

Dün partisinin küme toplantısında Gara’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımız ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olay üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı maksat aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” kelamlarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik reaksiyon gösterdi.

Twitter hesabından bir ileti paylaşan Çelik, şu sözleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı’nı itham etmesi, Türkiye’nin terörle uğraşını amaç alan bir provokasyondur.

“SİYASİ PROPAGANDADAN ÖTEKİ BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Teröre karşı söylenmesi gereken kelamın, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından öteki bir şey değildir. PKK terör örgütüne söylemesi gereken kelamın Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi yalnızca terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır.

“CUMHURBAŞKANI’NI AMAÇ ALAN BU KELAM MUHALEFET DEĞİLDİR”

Demokrasilerde muhalefet en olağan haktır. Lakin Türkiye Cumhurbaşkanı’nı bu formda maksat alan bu kelam muhalefet değildir. Teröre karşı söylenmesi gereken kelamın, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından diğer bir şey değildir.”

, gündem, flaş haber, yeni haberler, ne vakit, nasıl ? nerede , kim, son durum nasıl, son durumu ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar