Şubat 27, 2021
Son dakika | Fenerbahçe’den Galatasaray’a sert yanıt: Yalancılık ve bilgisizlik! Haberi

Son dakika | Fenerbahçe’den Galatasaray’a sert yanıt: Yalancılık ve bilgisizlik! Haberi


Son dakika Son dakika | Fenerbahçe’den Galatasaray’a sert yanıt: Yalancılık ve bilgisizlik! haberleri

Fenerbahçe İdare Heyeti Üyesi Metin Sipahioğlu, Kadıköy’de oynanan derbi maçından sonra Galatasaray cephesinden gelen açıklamalara sert karşılık verdi.

FB TV’de konuşan Sipahioğlu’nun açıklamalarından satır başları şu halde:

Pazartesinden cumaya kadar Galatasaray tarafı tam 5 kere konuştu. Her türlü sponsorluk merasiminde konuştular. Biz bunlara karşılık vermedik. Değerli maçımız vardı. Karagümrük maçına odaklandık. Bu açıklamaları muhatap alıp almamayı çok düşündük. Geçen hafta G.Saray idaresinin yaptığı iftiraları somut kanıtlarla kanıtlamak için buradayız. Tüm palavraları kanıtlayacağız.

Ortada yapılan çok önemli bir cürüm var. İnanılmaz iftira ve palavralar var. Bu seviyeyi kendileri yarattı.

Hem palavra söylüyorlar, hem de bilgisizler. Türkiye’deki tüm statların protokol tribünleri Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü’ne aittir. Listeyi yaparız, Ankara’ya Bakanlığa yollarız, liste son halini alır ve Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü’ne yollanır.

İsim listesine bakılmadan Mustafa Cengiz’le bir arada herkes içeri girmiş. Bu imgeleri görünce insan utanır ya! Takır takır içeri girmişler, konuşuyorlar.

Galatasaray İdaresi’nin söylediği birinci palavra bu halde. Zorlanarak içeri girmemişler. Somutlarıyla gösteriyoruz. İsim denetimi bile olmamış, herkes rahat bir biçimde girmiş stada…

(Görüntü FB TV’den alınmıştır)

“ŞİFREYLE TARAFTAR ALINMASI ÜZERE BİR HAREKET OLAMAZ”

Türkiye’de hiçbir stadyuma şifreyle taraftar alınması üzere bir aksiyon olamaz. Buna çocuklar bile güler. Stadımızdaki protokol tribünü ile 1907 tribünü yan yanadır. Kim nereye geldiyse, oraya alınmıştır. HES kodundan kimliğine kadar her soru sorulmuştur.

1907 şifresini kulübümüzün kurucuları buldu. Gerçekten, galiba fazla sanata düşkünler ve sinema izliyorlar.

Şifreyle stada alınma üzere bir durum bulunmuyor. Liderlerinin bu türlü bilgilendirilmesi, bu türlü yönlendirilmesi önemli kusur aslında.

“YUSUF GÜNAY’I ÖNEMLİ HALDE UYARIYORUZ”

Yusuf Günay’ı Fenerbahçe topluluğu olarak çok önemli bir formda uyarıyoruz. Fenerbahçe taraftarları için militan sözünü kullanmaya kimsenin hakkı yok. Kendisini çok önemli uyarıyoruz…

Bu telaffuzlar Türk sporunu çok farklı yerlere götürür, bunun altından kalkamaz. Hem palavra söyleyeceksin hem de militan diyeceksin. Bu iş çok tehlikeli yerlere gidiyor. Milyonların temsilcisi olarak bizler bu türlü sözler kullanamayız…

Maalesef Mustafa Cengiz ‘çocukça’ diye bir tabir kullanmış lakin asıl çocukça palavraların neler olduğunu kamuoyu görmüştür artık…

“250 SEYİRCİ ALINDI, NEREDE 3000 KİŞİ!”

1.295 kişi kapasiteli 1907 locasında çok kısıtlı sayıda, 250’ye yakın insan olduğu, başka locaların ise büsbütün kapalı olduğu, stadın öteki hiçbir kısmında insan olmadığı görüntülerce sabittir. Maraton tribünlerinde tek bir insan bile yok. Öbür tarafta da demin anlattığımız üzere 250 kadar insan alındı. Nerede 3000 kişi? Bu kadar rahat palavra söyleyemezsiniz. İmgeler ortada.

“ÇIKIP ÖZÜR DİLEYECEKSİNİZ”

Nerede bu 3 bin kişi? Galatasaray Kulübü bunu çıkıp açıklayacak. Palavralarınızla bir hafta Türkiye’yi kirlettiniz. Ya çıkıp özür dileyeceksiniz ya da yalanınızla devam edeceksiniz. Özür dileyebilecek fazileti göstereceklerini zannetmiyorum”

“TAHRİK EDİCİ HAREKETLER YAPTILAR”

Galatasaray grubu, maç sonunda taraftar olmayan tribüne gitti. Bu anlaşılabilir bir durum. Lakin dönerken protokol tribününe yanlışsız tahrik edici hareketler yaptılar. Tüm Türkiye edepsizliği, seviyesizliği kimin yaptığını bu manzaralarda görüyor.”

, yeni haberi, maç, futbol, skoru, sonuç nedir, ne vakit, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar