Mart 3, 2021
Yükselen Bitcoin Dominansı Altcoinleri Riske Atarken BTC Fiyatı Bu Düzeyleri Gördü

Yükselen Bitcoin Dominansı Altcoinleri Riske Atarken BTC Fiyatı Bu Düzeyleri Gördü

Son dakika Yükselen Bitcoin Dominansı Altcoinleri Riske Atarken BTC Fiyatı Bu Düzeyleri Gördü haberi ,

Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ediyor. Lakin rallinin devam etmesi için bir kilit dayanak düzeyinin tutulması gerekiyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Mevcut Bitcoin (BTC) fiyat boğa koşusu şu anda neredeyse durmayacak üzere. Zira BTC 17 Şubat’ta yeni bir yükselişe başladı.

50.000 $ düzeyindeki ruhsal direnci Bitcoin en sonunda geçti. Bu seviyeyi geçmek için BTC evvelki haftalarda ataklar yapmıştı. Buna ek olarak, bankalar BTC’ye olan ilgilerini açıklıyor. Örneğin birinci Alman şirketi bugün pozisyonunu açıklarken daha fazla halka açık şirket Bitcoin kervanına atlamaya başlıyor.

Bu ralli artık 63.000 dolara kadar uzayabilir. Bu ortada, altcoinler BTC kurlarında bir ölçü acı hissediyor. Bu bağlamda, Bitcoin hakimiyeti tekrar yükseliyor. Asıl soru, Bitcoin’in bu koşuyu devam ettirip ettirmeyeceği halinde. Başka taraftan öbür bir soru da altcoinlerin BTC kuru karşısında düşüp düşmeyeceği.

Bitcoin Kritik Düzeylerde

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz birkaç hafta içinde yükselişe geçti. Lakin bir geri çekilme durumunda birtakım potansiyel dayanak alanları oluşturdu.

40.000 dolar düzeyinin üzerindeki kırılmanın akabinde 43.000-43.500 dolar düzeyleri kıymetli dayanak düzeyleri haline geldi.

Üstteki grafik, BTC’nin bir sonraki ilgi noktasına hakikat yükselirken bu yükselmenin devam edeceğini gösteriyor.

Bu alan 1.618 Fibonacci düzeyinde 50.000 $ bandında yer alıyor. Bu kilit düzey birebir vakitte değerli bir ruhsal mani olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle Bitcoin’in fiyatı bu direnç bölgesini muvaffakiyetle temizledi ve şu anda daha yüksek düzeye tırmanmaya çalışıyor.

Artık kritik alan 47.250-48.000 dolar ortasında bulunuyor. Takviyesi sürdürdüğü sürece Bitcoin’in fiyatı 54.000-55.500 $’a yükselmeye devam edecek.

BTC Fiyatı İçin İzlenecek Temel Fibonacci Düzeyleri

Bitcoin için günlük grafik, ralli devam ederse bir sonraki ilgi noktalarını gösterir. Fiyat keşfinde bu türlü bir fiyat artışı sırasında Fibonacci uzatma aracı, sonraki kilit düzeyleri belirlemek için kullanışlıdır.

Birinci 1.618 Fibonacci düzeyine ulaşılırken, ikinci düzey 2.618 Fibonacci düzeyinde bulunuyor. Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam ederse, daha evvel de belirtildiği üzere, 47.000-47.750 dolar takviye alanı olduğu sürece kartlarda 63.000-66.000 dolara yanlışsız bir ralli kelam konusu.

Bitcoin Dominansı Güzelleşiyor

Haftalık Bitcoin dominansı grafiği, Aralık 2020’deki tepeden bu yana net bir kırılmaya işaret ediyor. Tarihi olarak, Bitcoin dominansı Aralık ayında doruğa çıkıyor. Akabinde altcoinler Ocak ve Şubat aylarında yükseliyor.

Ocak ayında ve şimdiye kadar Şubat ayında olan tam olarak buydu. Bununla birlikte, altcoinlerde bir düzeltme olması çok mümkündür. Bu altcoinlerin BTC kurları, birtakım potansiyel takviye / direnç (S / R) dönüşleri için artık bir konsolidasyon periyodu görmelidir.

Bununla birlikte, BTC’de fiyat artışı devam ederse, altcoinlerde bir düşüş kelam konusu olacak. Öteki bir deyişle, altcoinlerin USD bedelleri birebir kalacak. Fakat BTC’ye karşı pahası düşecektir. Traderlar ve yatırımcılar bu kripto para ünitesi piyasası olgusunun farkında olmalıdır. Altcoin BTC kurları için ağır bir düzeltme, bilhassa Bitcoin’in fiyatı 63.000 $’dan sonraki maksada koşuyorsa olasıdır.

BTC İçin İzlenecek Çok Değerli Düzey

Bitcoin için 4 saatlik grafik, izlenecek kritik bir seviyeyi gösteriyor. Bir defa daha, 47.250-48.000 dolar ortasındaki bölge, daha yüksek fiyatlar için tutulması gereken bir alan. Bu düzey takviyesi sürdürmede başarısız olursa, muhtemelen 43.000 ila 44.000 dolar ortasındaki bir sonraki büyük takviye bölgesine gerçek değerli bir düzeltme gerçekleşebilir.

Boğalar için 55.000 dolar ve hatta muhtemelen 63.000-65.000 dolar düzeyleri değerli. BTC fiyatı yükselişine devam ederse bir sonraki maksatlar bu düzeyler olacak.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar