Mart 3, 2021
altın Fiyatı Daha Fazla Düşecek Mi? altın Uzmanı Açıkladı

altın Fiyatı Daha Fazla Düşecek Mi? altın Uzmanı Açıkladı

Son dakika altın Fiyatı Daha Fazla Düşecek Mi? altın Uzmanı Açıkladı haberi ,

Ünlü altın uzmanı ve araştırmacı Lyn Alden, piyasaları yorumladı. Lyn Alden’a nazaran, altın yalnızca bir enflasyon müdafaası değil, daha çok gerçek faiz oranlarına karşı bir müdafaadır. Lyn Alden’e nazaran, enflasyon beklentilerindeki büyümeyi geride bırakan yükselen tahvil getirileri, altın fiyatı üzerinde baskı oluşturuyor.

Lyn Alden: Yükselen tahvil getirileri, altın fiyatı üzerinde baskı oluşturuyor

Ünlü altın uzmanı ve araştırmacı Lyn Alden, piyasadaki son gelişmeleri ve altın fiyatlarında yaşanan düşüşü kıymetlendirdi. Lyn Alden bahse yönelik şunları söyledi:

altın’ın gerçekte yaptığı şey, sizi enflasyonun tahvil getirilerinden çok daha yüksek olduğu bir ortamdan korumaktır. 2020’de gördüğümüz şey, son birkaç yıldır altın’ın oldukça büyük bir paha kazanmasıdır. Zira bu… Şimdi, 2020 yazının sonlarından bu yana, negatif gerçek getiriler kabaca sabit kaldı.

Ünlü altın uzmanı: Artan getiri ana tehdittir

Bilhassa eğrinin long tarafındaki getiriler, yüksek enflasyon beklentileri ile yükseliyor. Fakat, gerçek getiriler hala negatif %1 civarında seyrediyor. Lyn Alden bahse yönelik şunları söyledi:

Bu devam ederse, tahvil sahipleri için makûs olmanın yanı sıra… Artan getiri fiyatların düşmesi manasına geldiğinden, mega-cap pay senetleri yahut hatta daha yavaş büyüme oranlarından kimileri üzerinde potansiyel olarak bir baskı oluşturacağı manasına gelir. Yüksek değerlemelerini haklı çıkarmak için çok, çok düşük iskonto oranları önermesine dayanıyor…

Ekonomik büyümeden bahseden Lyn Alden, hükümet harcamalarındaki büyümenin, tüketici harcamalarında bir ölçü toparlanmanın yanı sıra gayri safi yurtiçi hasılayı (GSYİH) artırmaya devam edeceğini söyledi. Lyn Alden, reflasyonist bir ortamda gelişen varlıklara yatırım yapmanın yatırımcılar için bir oyun olması gerektiğini söyledi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar