Mart 2, 2021
Binance Coin Bitcoin’i Neden Beklemedi? İşte Yanıtı

Binance Coin Bitcoin’i Neden Beklemedi? İşte Yanıtı

Son dakika Binance Coin Bitcoin’i Neden Beklemedi? İşte Karşılığı haberi ,

Binance Coin son vakitlerde kıymetli yükselişler sergiledi. Kuşkusuz 2021, kripto para piyasası için anıtsal bir yıl oldu. Bitcoin, 6 ay kadar evvel epey imkansız görünen fiyat aralıklarını geçti. Kripto para ünitesi, yazım sırasında 52.000 $’ın üzerinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyini kaydetti.

Binance Coin ve Çarpıcı Ralli

Piyasadaki mevcut hassaslık ve yükseliş ivmesine bakalım. Altcoin piyasasının geçen hafta fiyat tablolarında artış yaşaması aslında şaşırtan değil. Kuşkusuz Binance Coin, piyasanın altcoinleri ortasında en eski yahut en büyük piyasa bedeline sahip olan bir koin değil. Lakin BNB son aylarda muazzam bir büyümeye şahit oldu.

Yazım sırasında kripto para ünitesi 197 dolar düzeyinde süreç görüyordu. Fiyatı yılın başlangıcından bu yanaki fiyatla karşılaştıralım. Artış hakikaten büyüleyici.

BNB, iki aydan kısa bir mühlet içinde yüzde 345’in üzerinde fiyat artışı yaşadı. Bu büyüme tıpkı vakitte koinin Bitcoin’den bağımsız hareket ettiği formunda yaklaşımlara sebep oldu.

Ayrılma belirtileri olsa da, yanıt biraz daha karmaşık kalıyor. Altcoin’ler her vakit listelerde Bitcoin’in bahtına bağlıdır. Lakin bazen fiyat artma durumlarında farklılıklar kelam konusu. Yakın geçmişte, muhakkak vakitlerde Ethereum, Chainlink vb. üzere tanınan altcoinlerin bağımsız ralliler yaptığını biliyoruz. BNB’nin mevcut piyasa senaryosuna baktığımızda, aynısının BNB için de geçerli olduğu kesin.

Bununla birlikte, ayrışma ismi verilen fenomene daha yakından bakıldığında birtakım ihtarlar kelam konusu. Kripto para farkındalığı ve kabulündeki genel artışa karşın, piyasa hayli spekülatif olmaya devam ediyor.

Bitcoin on yıllık bir geçmişe sahip. Lakin yeniden de temel olarak spekülatif bir piyasada işleyen bir yatırım aracıdır. Bu türlü bir ortamda, kripto piyasası FOMO ve FUD tarafından dikte edildiği sürece, tanınan cirolar vb. üzere harici uyaranlarla birlikte altcoin piyasası çok bağımsız olmaz. Bitcoin’in hassaslığı kaçınılmaz olarak birçok altcoin’de yükselişe yahut çöküşe neden olur.

Senaryo Farklı

Binance Coin üzere kriptolar için, kendilerini içinde buldukları senaryo epey farklı. Bir borsa tokenı olarak BNB’nin temel emeli, muhakkak bir havayolunun kullanıcılarına verilen sık uçan yolcu millerine yahut puanlarına misal bir sistem olan Binance’te BNB kullanan kullanıcılar için bir ödül sistemi ile ilgilidir. Bununla birlikte, BNB üzere borsa tokenları artık pay senedi üzere fonksiyon görüyor. Bu nedenle vakitle fiyatlarının artmasına ve kıymetlenmesine neden oluyor.

Bu teknik ve fonksiyonel farklılıklara karşın, BNB kendi başına rallileri sürdürdü. CoinMetrics tarafından sağlanan bilgilere nazaran, BNB’nin Bitcoin üzere kripto paralarla olan korelasyonu, geçtiğimiz yıl 0.84’ten yazım sırasında 0.46’ya çarpıcı bir halde düştü.

Ek olarak, büyük adreslerin BNB biriktirmeye devam etmesi, kripto paranın fiyatı için olumlu bir işaret. Santiment tarafından sağlanan datalara nazaran balinalar, yüksek değerlemesine karşın kripto para ünitesini desteklemeye devam ediyor. Bu, birçok büyük adresin, büyük fiyat düzeltmelerine düşmeden BNB’den daha fazla fiyat artışı beklemeye devam ettiğinin bir işareti olarak alınabilir.

Bilgiler ayrıyeten, 6 ay evvel 100.000’den fazla token içeren 26 BNB adresi olduğunu, yazım sırasında ise bu sayının 47 civarında olduğunu vurguladı. Bununla birlikte, ağ bilgileri, etkin adreslerin şu anda hareket halinde olan hareketsiz tokenlarla birlikte artmakta olduğunu da gösteriyor.

Bitcoin ile ilgili olarak BNB için ne dereceye kadar bir ayrışmanın gerçekleştiğini belirlemek sıkıntı olsa da, üstte belirtilen faktörlerin Binance Coin için son derece yükseliş senaryosu oluşturduğu tez edilebilir. Yakın geçmişte gösterildiği üzere, ileriye dönük olarak, BNB boğa koşusunu tetiklemek için Bitcoin’e bakmıyor olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar