Mart 5, 2021
Binance Coin (BNB) 2 Saatte Birinci 4’e Girdi! Ralliyi Ne Tetikliyor?

Binance Coin (BNB) 2 Saatte Birinci 4’e Girdi! Ralliyi Ne Tetikliyor?

Son dakika Binance Coin (BNB) 2 Saatte Birinci 4’e Girdi! Ralliyi Ne Tetikliyor? haberi ,

Binance borsasının ve Binance Smart Chain’in (BSC) mahallî kripto para ünitesi olan BNB, bu sabah altıncı sıraya yükselmişti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, 2014’ten bu yana birinci sefer Ripple (XRP) CoinMarketCap’te 7. sıraya düşmüştü.

Bu sıralama değişiminin üzerinden iki saat geçmesinin akabinde Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Polkadot’u (DOT) geride bırakarak dördüncü sıraya sıçradı.

Piyasa pahasına nazaran birinci 7 kripto para ünitesi. Kaynak: CoinMarketCap

BNB, ADA ve Polkadot’u geçti

Binance Coin’in piyasa bedeli yazım sırasında 28,591,774,887 dolar. Kripto para ünitesi, son 24 saatte %30’dan fazla bir artış ile 183.82 dolardan süreç görüyor. Binance Coin, birinci olarak 2019’un kış aylarında piyasa bedeline nazaran birinci 10 kripto para ünitesinden biri olmuştu. O vakitten beri, bu bölgeden pek ayrıldığı görülmedi.

Bu yıl 17 Şubat’ta altcoin, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 175 dolara ulaşıp; öteki birçok altcoin’i piyasa pahası ile ezdi.

Binance Coin (BNB)’i ileriye taşıyan faktörler neler?

Birden fazla uzmana nazaran BNB’nin süratli yükselişi, Eylül 2020’de piyasaya sürülen Ethereum’a rakip olarak çıkarılan Binance Smart Chain’in büyümesiyle ilişkili. Bu “akıllı ağ”, DeFi uygulamalarını hedefleyen bir ağ.

Bilhassa son vakitlerde Ethereum ağındaki inanılmaz yüksek süreç fiyatlarından ötürü Binance Smart Chain’e ilginin arttığı gözlemlenebilir. BSC’de daha düşük olan fiyatlar nedeniyle Ethereum’da olduğundan iki kat daha fazla süreç gerçekleşiyor.

Ayrıyeten, Binance Smart Chain üzerine inşa edilen PancakeSwap DEX’i (merkezi olmayan borsa), CoinGecko datalarına nazaran, en büyük ikinci merkezi olmayan borsa haline geldi. PancakeSwap şu anda 24 saatlik süreç hacmi açısından Uniswap’tan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Bu sırada, Binance Coin’in şimdi şimdilik CoinMarketCap’te dördüncü sıraya çıktığı, CoinGecko’da hâlâ altıncı sırada yer aldığını belirtmekte yarar var.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar