Şubat 27, 2021
Bitcoin Satın Alacağını Duyuran Şirket BTC Varsayımını de Paylaştı: “10x”

Bitcoin Satın Alacağını Duyuran Şirket BTC Varsayımını de Paylaştı: “10x”

Son dakika Bitcoin Satın Alacağını Duyuran Şirket BTC İddiasını de Paylaştı: “10x” haberi ,

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir finansal danışmanlık şirketi olan Motley Fool, 18 Şubat’ta kripto paranın 10x potansiyele sahip olduğunu söylerken, kendi hazinesinden de 5 milyon doları Bitcoin satın almak için ayıracağını duyurdu. Motley Fool, bir şirket olarak, şimdiye kadar BTC hakkında kamuya açık bir duruş sergilememiş olsa da, kripto ile ilgili yayınladığı içeriğin birden fazla, Bitcoin’i bir yatırım olarak pahalandırıyor.

Bununla birlikte şirket, şu anda Discovery 10X hizmeti ile, 10 ila 15 yıl içinde “10 kat getiri sağlama potansiyeline” sahip yatırımları önerdiği bir danışmanlık hizmeti olan Bitcoin’i öneriyor. Bitcoin, 15 yılda 10 kat yükselebilecek 40 yatırımın bulunduğu bir listede önerilen tek kripto para ünitesi.

Motley Fool’un resmi açıklamasında şu sözler yer alıyor:

“10X kampanyamızda, önümüzdeki beş, 10, 15 yıl içinde bedeli 10 kat artırma potansiyeline sahip yatırım fırsatları bulmaya odaklanan yeni bir tahlil oluşturduk.

Bu kampanyada, bu gerçek para 10X portföyünün bir kesimi olarak bir kripto para ünitesi önerdiğimizi vurgulandı. Artık size hangi kripto para ünitesini önerdiğimizi söylüyoruz:

10X gerçek para portföyümüzde Bitcoin tavsiye ediyor ve satın alıyoruz. 10X portföyümüzde temelde tuttuğumuz bir fon olacak. Önümüzdeki 15 yıl içinde bir noktada potansiyel olarak 10 kat getiri sağlayabilecek bir yolda olduğuna inandığımız 39 öbür pay senedi var. Bitcoin’in bu getirileri de sağlayabileceğine inanıyoruz.”

The Motley Fool, 5 milyon dolarlık Bitcoin satın alacak

Duyurularına nazaran şirket, önümüzdeki haftalarda kendi bilançolarında 5 milyon dolarlık BTC satın alacak. Ayrıyeten şirket, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

“Bitcoin kısa vadede çok değişken olmaya devam edebilirken, çeşitlendirilmiş bir portföyün kesimi olarak uzun vadede bugünün düzeylerinden 10 kat daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu Bitcoin yatırımını uzun yıllar tutmayı planlıyoruz.

Yatırımcılara genel olarak en az 30 pay senetleri olmasını, en az beş yıl tutmayı hedeflemelerini tavsiye ederiz. Bu 10X portföyünden başlayarak Bitcoin, The Motley Fool’un kendi parasıyla desteklenen, çeşitlendirilmiş bir portföyde bulunan varlıklardan biri olacak.”

Şirket, Bitcoin’e yatırım yapmalarının üç ana nedeni olarak ise şunları gösteriyor:

  1. Uzun vadede altından daha aktif bir kıymet deposu olacağına inanmaları,
  2. Önümüzdeki on yılda fiyatı istikrarlı hale gelirse, bir süreç aracı haline geleceğine inanmaları,
  3. Enflasyona karşı verimli bir müdafaa sağlayabileceğine inanmaları.

Şirket son olarak, Bitcoin ETF’lerinden satın almadıklarını, direkt BTC satın alacaklarını belirtti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar