Şubat 26, 2021
Dev Banka altın’da Havlu Attı! Korkutan Kestirimlerini Açıkladı

Dev Banka altın’da Havlu Attı! Korkutan Kestirimlerini Açıkladı

Son dakika Dev Banka altın’da Havlu Attı! Korkutan İddialarını Açıkladı haberi ,

Beklenenden daha âlâ olan ekonomik ve yükselen tahvil getirileri altın fiyatlarını aşağı çekiyor. Bu gelişmeler, fiyatları Kasım ayından bu yana en düşük noktalarına ittiği için piyasadaki hassaslık süratle değişmeye başlıyor. TD Securities, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, fiyatlar ONS başına 1.790 doların altına düştüğü için long altın ticaretinin durdurulduğunu belirtti. Bu atılımla birlikte TD Securities, altın piyasasında havlu atan en son banka oldu.

TD Securities: altın piyasasında daha fazla tasfiye riski var!

Nisan ayı altın vadeli süreçleri,  günde %1,5 düşüşle ONS başına 1,771,40 dolardan süreç gördü. Bu düşüşün akabinde TD Securities, long altın ticaretinin durdurulduğunu açıkladı. TD Securities analistleri araştırma notunda, hususa yönelik şunları söyledi:

Long altın ticaretimiz, FED’in faiz artışına yönelik pragmatik yaklaşımından kaynaklanan, enflasyondan korunma eserinden inançlı liman varlığına kadar rejim değişikliğinin bir zayiatı oldu.

Kanada bankası, altın piyasasında hala yüksek seviyede bir yükseliş spekülasyonu olduğunu vurguluyor. TD Securities analistleri, tahvil getirilerinin yükselmesiyle birlikte, kıymetli metal üzerinde tartısını sürdürebilecek daha fazla tasfiye riski bulunduğunu belirtiyor.

TD Securities altın’dan çıktı! Ancak uzun vadede 2.000 doların üzerini bekliyor

Banka altın ticaretinden çıkmasına rağmen tahminlerini güncellemedi. Banka, uzun vadede değerli metal üzerindeki yükselişini sürdürüyor ve fiyatların ONS başına 2.000 dolara yükselme potansiyelini vurguluyor. TD Securities analistleri bu ayın başında mevzuya yönelik şunları söyledi:

Çıktı açığı uzun bir mühlet boyunca çok büyük olacak ve ABD iktisadının salgın sonrası toparlanabilmesi için gerçek oranların sıkı bir formda uyumlu bir modda kalması gerekecek. Bu, sarı metal için düzgün bir haber olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar