Mart 3, 2021
Dev Yatırım Şirketinin CEO’sundan Bitcoin Yorumu: altından Daha Düzgün Bir Yatırım Olabilir

Dev Yatırım Şirketinin CEO’sundan Bitcoin Yorumu: altından Daha Düzgün Bir Yatırım Olabilir

Son dakika Dev Yatırım Şirketinin CEO’sundan Bitcoin Yorumu: altından Daha Uygun Bir Yatırım Olabilir haberi ,

“Tahvil Kralı” Jeffrey Gundlach, Bitcoin konusunda fikrini değiştirdi. İdare altında 130 milyar dolardan fazla varlığa sahip bir yatırım şirketi olan DoubleLine Capital’in CEO’su Gundlach, artık Bitcoin’in (BTC) altından daha düzgün bir bahis olabileceğini söylüyor.

Daha evvel “Bitcoin’e inanmıyorum” diyen Gundlach, Perşembe günü attığı tweet’te “Bitcoin teşvik edici varlık olabilir. altın’ın bu türlü bir varlık olmadığı görülüyor,” tabirlerini kullandı.

Gundlach’ın duruşundaki değişiklik, Bitcoin’in son 4.5 ayda 10.000 dolardan 52.000 dolara hakikat baş döndürücü bir formda yükselmesinin çabucak akabinde geldi.

Bitcoin, altından daha fazla getiri sağladı

Kripto para ünitesi, koronavirüs kaynaklı ekonomik yavaşlamaya karşı koymak için dünya çapındaki yetkililer tarafından sağlanan muazzam enflasyon artırıcı nakdî ve mali teşvikler ortasında altından çok daha fazla bir getiri sunarak, son 11 ayda 10 kat ralli gerçekleştirdi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere öte yandan bedelli metal, Ağustos 2020’de 2.075 dolar ile rekor bir düzeye ulaştı ve o vakitten bilgi düşüş trendi izliyor.

Gundlach, daha evvel bir “altın boğası” iken, son altı aydır altın konusunda tarafsız olduğunu kaydetti. Daha evvel, Bitcoin’in Ocak ayı başlarında 23.000 doları aştığı vakitlerde, kripto paranın “balon bölgesinde” olduğunu söylemişti.

Bir Fortune 500 şirketi olan Tesla ve son birkaç ay içinde Bitcoin’i rezerv varlık olarak benimseyen MicroStrategy üzere halka açık şirketlerin yardımıyla, birincil kripto para ünitesi yükselmeye devam etti.

Aralık ayında JPMorgan analistleri, Bitcoin’in artan popülaritesinin altının fiyatı üzerinde tesiri olabileceğini söylemişti. Kripto topluluğu daha fazla şirketin Tesla’nın BTC satın alma kararını takip etmesini beklerken Wedbush Securities ve JPMorgan; yaygın benimsemenin bir mühlet daha güç olacağına inanıyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar