Mart 2, 2021
Elektronik Devi Bosch, Blockchain İş Birliğini Duyurdu!

Elektronik Devi Bosch, Blockchain İş Birliğini Duyurdu!

Son dakika Elektronik Devi Bosch, Blockchain İş Birliğini Duyurdu! haberi ,

Global teknoloji tedarikçisi olan Bosch Group, yapay zeka ve Objelerin İnterneti (Internet of Things) üzere web 3.0 özelliklerini daha da geliştirebilen çok maksatlı bir blockchain ağı başlatmak için Fetch.ai ile birlikte çalışıyor.

Bosch’tan blockchain hamlesi!

Şubat ayının sonuna kadar tesnet’te bulunan blockchain ağı, dağıtık defter teknolojisini birkaç bölüme getirmeyi hedefliyor. Bilhassa ağ, blockchain yönetişimi için çeşitli kullanım durumlarına uygulanabilen makine tahsili uygulamaları geliştiriyor.

Testnet programı, Fetch.ai tarafından Ekim 2020’de başlatıldı ve Bosch Research’ün Objelerin İktisadı (Economy of Things) takımının gelişimine katkıda bulundu. Bosch’un iştiraki, Mart ayındaki ana ağ lansmanından sonra Fetch.ai ağında bir node çalıştırmasıyla devam edecek.

Fetch.ai CTO’su Jonathan Ward, şirketinin “bir süredir” Bosch ile çalıştığını ve araştırma iştirakinin gelişen tabiatını vurguladığını söyledi. Projeyi gerçek dünyaya “açık, adil ve şeffaf dijital ekosistemler” getirmenin birinci halka açık adımı olarak nitelendirdi:

“Otomotiv, üretim ve sıhhat hizmetleri dahil olmak üzere birçok dalda tüketicilere ve işletmelere büyük ölçüde yarar sağlayacak; bu çığır açıcı yeniliklerin geniş çapta benimsenmesini sağlamak için Bosch ile daha fazla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Objelerin İktisadı projesinin baş araştırmacılarından Dr. Alexander Poddey şunları ekledi:

“Fetch.ai ile iş birliğimiz, DLT tabanlı ekosistemlerin yönetişim ve orkestrasyonundan, çok aracılı teknolojilere, toplu tahsile kadar uzanıyor.”

Bosch, blockchain teknolojisinin sosyoekonomik yararlarına ait ileriye dönük birkaç içerik kesimi yayınladı. Şirketin Chain Reaction serisi, blockchain’i “temel altyapı yeniliği” ve “gelecekte toplumun kilit bir bileşeni” olarak gösterdi.

Fetch.ai, son iki yıldır birçok yüksek profilli paydaşlığın merkezinde yer aldı. Kasım 2020’de şirket, Almanya’nın Münih kentinde bir “Akıllı Şehir” altyapı denemesi başlatmak için tahlil sağlayıcısı Datarella ile iştirak kurdu. Fetch.ai, Mayıs 2019’da merkezi olmayan bir IoT ağı geliştirmek için Deutche Telekom ile iş birliği yaptı.

Fetch.ai (FET) fiyatı yükseldi

Bu iş birliğinin duyurulmasının akabinde Fetch.ai’ın kripto para ünitesi olan FET, yükselişe geçti. Sabah saatlerinde 0.23 dolar düzeylerinde süreç gören altcoin, 0.29 dolar düzeyine kadar çıktı. Yazım sırasında, son 24 saatte %22.14’lük bir artış ile 0.28 dolardan süreç görüyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar