Şubat 26, 2021
Ethereum’da Satış Baskısı Kıymetli Ölçüde Zayıf: Pekala, Bu Ne Manaya Geliyor?

Ethereum’da Satış Baskısı Kıymetli Ölçüde Zayıf: Pekala, Bu Ne Manaya Geliyor?

Son dakika Ethereum’da Satış Baskısı Kıymetli Ölçüde Zayıf: Pekala, Bu Ne Manaya Geliyor? haberi ,

Bilgiler 2018 yılına kıyasla 2021’de borsalarda daha az zincir üstü para yatırma ve çekme süreci olduğunu gösteriyor. Münasebetiyle, Ethereum (ETH) için daha az satış baskısı olduğuna işaret ediyor.

Ethereum, Ekim ayından bu yana tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1.900 doların üzerine çıkarak %40’’den fazla kar elde etti. Son birkaç ayda en güzel fiyat performansları ortasında yer aldı. Bununla birlikte, son bilgilere nazaran bu boğa koşusu, 2017/2018’de ETH’nin 1.450 dolara yükseldiği parabolik artıştan değerli ölçüde farklı.

Bu kere Ethereum fiyatında işler farklı

Bir yıldan daha kısa bir mühlet evvel Mart ortasındaki likidite krizi sırasında ayıların kripto alanında kalıcı bir yeri olduğu görülüyordu. Ethereum fiyatı 100 doların altına düştüğü için olumsuz fiyat gelişmelerinden muaf tutulamadı.

Bununla birlikte ikinci en büyük kripto para ünitesi, birçok dijital varlığa benzeri bir halde eğilimi bilakis çevirdi ve on bir ayda kendisine %1.800’den fazla bedel kattı. Bugün ETH fiyatı 1.900 doların üzerine çıkıp yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi belirledi.

Bu etkileyici artış, ETH’nin nispeten kısa bir müddette 1.400 doların üzerinde bir ATH yaptığı 2017/2018’e çok benziyordu. Bununla birlikte, çok sayıda kripto savunucusu, bu boğa koşusunun farklı olduğu ve ETH’nin bedelinin birçoklarının buharlaştığı bir yıllık ayı piyasasına girmeyeceği anlatısına katıldı.

Bir öteki onay da CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’dan bugün erken saatlerde geldi. Zincir üstü bilgileri kullanarak, mevcut rallinin borsalarda değerli ölçüde daha az ETH aktifliği gördüğünü savundu.

Bu durum, ticaret merkezlerinden para yatırma ve çekme sayısının 2017/2018 bilgilerine kıyasla daha düşük olduğu manasına geliyor. Nihayetinde Ju, satış baskısının 2018’e nazaran “önemli ölçüde zayıf” olduğu sonucuna vardı.

Sahiden de fark var mı?

Ethereum blockchain’i evvelki boğa koşusu sırasında da hayli meşgul olmasına karşın son bir yılda kullanımı tavan yaptı. Ağ, NFT ve merkezi olmayan finans dahil olmak üzere sanayinin en süratli büyüyen alanlarından kimilerinin ardındaki temel teknoloji.

Son vakitlerde popülaritesi ve kullanımı patlayan birden fazla stablecoin, Ethereum blockchain’ini de kullanıyor. Tüm bu kullanım, tekrar de, birtakım süreçlerde gecikmeler yaşanırken; gas maliyetlerinin tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine fırlamasıyla ağı olumsuz etkiledi.

Bununla birlikte bu ölçeklendirme problemleri, projenin gerisindeki geliştiricileri, mevcut zorlukları ele alması gereken bir proof of stake (PoS) ağı olan ETH2 üzerinde çalışmaya itti.

PoW (proof-of-work)’dan PoS’a geçiş, ETH sahiplerini yeni token’larla teşvik edecek ve bu da satış baskısını daha da düşürebilir. Nihayetinde varlık fiyatı için daha fazla çıkar manasına gelebilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar