Şubat 27, 2021
İsviçre’nin Kripto Vadisi’nde Artık Bitcoin, Ethereum ile Vergi Ödenebiliyor

İsviçre’nin Kripto Vadisi’nde Artık Bitcoin, Ethereum ile Vergi Ödenebiliyor

Son dakika İsviçre’nin Kripto Vadisi’nde Artık Bitcoin, Ethereum ile Vergi Ödenebiliyor haberi ,

İsviçre’nin Zug kantonu artık sakinlerinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzere kripto para üniteleri ile vergi ödemelerine müsaade veriyor. Kantonla paydaşlık kurup bu fırsatı sağlayan lokal bir kripto komitecisi olan Bitcoin Suisse, 17 Şubat’ta kripto ödeme seçeneğinin bu hafta piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Zug kantonunun idaresi, resmî web sitesine yeni vergi ödeme seçeneği için resmi bir not yerleştirerek; kripto ile vergi faturalarının ödenmesi için detaylı görüntü talimatları sağladı. Bitcoin Suisse, şu sözleri kullandı:

“Kripto benimseme için atılan bu adım, Bitcoin Suisse Crypto Payments tahlilini kullanan Zug kantonal vergi dairesinin öncü çalışmasıyla sağlandı.”

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Zug kantonu başlangıçta, mahallî şirketlere ve bireylere yeni ödeme seçeneği sunarak Eylül 2020’de vergi ödemesi için kripto kabul etmeye başlama planlarını duyurmuştu.

Zug, uzun bir müddettir Bitcoin ve altcoin ödemelerini test ediyordu

Kriptoya karşı olumlu duruşu nedeniyle yaygın olarak “Kripto Vadisi” olarak anılan Zug kantonu, yaklaşık beş yıl evvel kripto ödemelerini denemeye başladı. Mayıs 2016’da Zug kenti, 200 franka kadar ödeme limiti ile, kamu hizmetleri için BTC kullanımının pilot uygulamasını gerçekleştirdi.

Zug, İsviçre’de kripto vergi ödemelerini destekleyen birinci yer değil. Valais kantonundaki bir belediye olan Zermatt, Ocak 2020’de Bitcoin Suisse ile ortaklaşa bir BTC vergi ödeme seçeneği sundu.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar