Şubat 26, 2021
Ne Bitcoin Ne de Ethereum! Dünya Devleri Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı

Ne Bitcoin Ne de Ethereum! Dünya Devleri Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı

Son dakika Ne Bitcoin Ne de Ethereum! Dünya Devleri Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı haberi ,

Kurumsal yatırımcıların ağır olarak Bitcoin ile ilgilendiği bilinen bir gerçek. Fakat son günlerde büyük para altcoin projelerine de akmaya başladı. CoinDesk‘in incelediği Bloomberg terminal datalarına nazaran, dev bankalar tanınan altcoin Polkadot (DOT)’a bağlı ETP’ye (borsa yatırım ürünü) yatırım yaptı.

Dev bankalar tanınan altcoin Polkadot (DOT)’a bağlı ETP’ye yatırım yaptı!

2021 yılı Bitcoin ve altcoin piyasasında tarihe geçecek bir yıl niteliğinde. Zira 2021 yılı, kripto para piyasasına merakla beklenen kurumsal para akışının başladığı yıl olarak görünüyor. Bitcoin devasa bir ralli yaşıyor ve bu ralliyi kurumsal yatırımcıların tetiklediği belirtiliyor. Fakat son bilgiler, piyasa devlerinin yalnızca Bitcoin’e değil altcoin’lere de ağır ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor. Kripto para ünitelerine bağlı ETP’ler, kurumsal yatırımcıların saklama hizmetine gerek duymadan Bitcoin ve altcoin’lere yatırım yapmalarını sağlıyor.

Bloomberg terminal datalarına nazaran, Goldman Sachs, JPMorgan, UBS ve ICAP üzere büyük kurumsal şirketler, müşterileri için Polkadot (DOT)’a bağlı ETP’den alım yaptı. Piyasadaki son bilgiler, bu dev şirketlerin İsviçre merkezli 21Shares şirketinin ETP’sinden küçük ölçülerde pay aldıklarını ortaya koyuyor. Bloomberg terminal dataları, müşterileri ismine UBS’nin 2.770, Goldman Sachs’ın 9.600, JPMorgan’ın 500, Merrill Lynch’in 2.200 ve ICAP’nin 1.000 pay aldığına işaret ediyor.

Bu ETP alımları, kurumsal yatırımcıların Polkadot’a yatırım yapma iştahını gösteriyor

Bu ETP alımları, kurumsal yatırımcıların mevcut boğa piyasasında tanınan altcoin Polkadot (DOT)’a yatırım yapma iştahının, Bitcoin’in yahut hatta en yakın rakibi Ethereum’un ötesine geçtiğini gösteriyor. Son verilerine göre, DOT tokeninin piyasa pahası şu anda 28 milyar doların üzerinde ve bu da onu dördüncü en büyük kripto para yapıyor. Ethereum’un kurucu ortağı Gavin Wood’un projesi olan Polkadot, parachain ismi verilen birbiriyle irtibatlı çeşitli alt zincirleri destekleyen bir Blockcahin ağıdır. 

Açık olmak gerekirse, bu müşteriler DOT‘un kendisine değil, performansını izleyen bir menkul değere yatırım yapıyorlar. Bir cüzdanı çalıştırmak için özel bir yazılım indirmeleri gerekmeyecek ve ETP, Uluslararası Menkul Değerler Kimlik Numarası gibi klâsik yatırımın sıradan ihtiyaçlarını karşılar.  Kripto ETP’lerinde piyasa yapıcısı olan Flow Traders’ın dijital varlık ticareti lideri Michael Lie hususa yönelik şunları söyledi:

Kripto alım satımına olan ilginin kıymetli ölçüde arttığını gördük. Bu eserler, saklama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kripto para ünitelerine yatırım yapmanın kolay bir yoludur.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar