Mart 7, 2021
Nvidia, Ethereum Madenciliği İçin Özel Olarak Tasarlanmış Yeni İşlemci Çipini Tanıttı

Nvidia, Ethereum Madenciliği İçin Özel Olarak Tasarlanmış Yeni İşlemci Çipini Tanıttı

Son dakika Nvidia, Ethereum Madenciliği İçin Özel Olarak Tasarlanmış Yeni İşlemci Çipini Tanıttı haberi ,

Grafik kartı üreticisi Nvidia, Perşembe günü Ethereum madenciliğine adanmış yeni bir işlemci çipini açıkladı. Birebir vakitte üst seviye GPU’larından birini süreç için daha az kullanışlı hale getirmek için harekete geçti.

Nvidia, Ethereum madencilerine özel olarak çip tasarladı

Cryptocurrency Mining Processor yahut CMP olarak isimlendirilen eser, ETH yahut misal süreçlere dayanan öbür kripto para ünitelerini madencilik yapmak için klasik GPU’ları kullanabilecek madenciler tarafından kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Bu atakla birlikte Nvidia, her ikisi de piyasaya sürüldükten sonra faal olarak en yeni jenerasyon GPU’ları arayan kripto para madencileri ve oyuncular ortasındaki uzun müddettir devam eden gerginliği durdurmayı planlıyor.

The Block Rresearch bilgilerine nazaran ETH madencileri Ocak ayında yaklaşık 800 milyon dolar gelir elde etti. Bu sayı, ETH madenciliğinin ulaştığı ölçeği ve sonuç olarak, madencilerin GPU’ları toplama derecesini (ve sonuç olarak donanım fiyatlarını artırmasını) gösteriyor.

Nvidia, son vakitlerde yaşanan “kıtlığı” gidermek için eski modelleri pazara geri getiriyor. Ve birtakım madenciler, yerleşik GPU’larından hash gücü çekebilmek için oyun dizüstü bilgisayarlarını bile kuruyorlar.

CMP ile Nvidia, kripto madencileri için özel bir iş kolu oluşturmaya çalışıyor üzere görünüyor. Tahminen de birebir vakitte oyun müşterilerinin tasalarını de hafifletiyor. CMP’nin sürümleri, bu yılın birinci ve ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Nvidia, 25 Şubat’tan başlayarak, birinci sınıf GPU eserlerini kripto madencileri için daha az kullanışlı hale getirmek için bir yazılım yaklaşımı benimseyeceğini söyledi. Ndivia, şu tabirleri kullandı:

“RTX 3060 yazılım şoförleri, Ethereum kripto para ünitesi madenciliği algoritmasının makul özelliklerini tespit etmek; hash oranını yahut kripto para ünitesi madenciliği verimliliğini yaklaşık yüzde 50 sınırlamak için tasarlanmıştır.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar