Mart 3, 2021
Ripple Davasında Ortalık Karıştı: “Kelime Oyunları Yapılıyor!”

Ripple Davasında Ortalık Karıştı: “Kelime Oyunları Yapılıyor!”

Son dakika Ripple Davasında Ortalık Karıştı: “Kelime Oyunları Yapılıyor!” haberi ,

Daha evvel bildiriğimiz üzere Ripple, SEC’in akabinde şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman tipine liderlik eden Tetragon tarafından da dava edildi. Ripple ve Tetragon, 17 Şubat tarihinde dava kapsamında hakim ile ortak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Lakin taraflar anlaşamadı ve Tetragon Ripple’ı “Kelime oyunları yapmakla” suçladı.

Ripple ve Tetragon, hakim ile ortak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu davanın akabinde Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman tipine liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından da dava edildi.

Ripple ve Tetragon ortasında imzalanan yatırım kontratında, “Eğer SEC XRP’yi bir menkul değer olarak tanımlarsa, Ripple’ın Tetragon’a sattığı hisseleri geri alacağına” yönelik bir unsur yer alıyor. Tetragon, bu kapsamda şirketin C serisi imtiyazlı pay senedini geri alması için kontrata dayalı hakkından yararlanmak istiyor. Ripple ise XRP’nin menkul değer niteliğinin netleşmediğini ve münasebetiyle Tetragon’un argümanlarının geçersiz olduğunu öne sürüyor. Ripple geçtiğimiz periyotlarda mevzuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Ripple’ın C serisi yatırım muahedesinde Tetragon’un şayet XRP ileriye dönük bir menkul değer olarak kabul edilirse, elindeki şirket paylarını geri iade etme seçeneğine sahip olduğuna dair bir karar var. XRP’nin menkul değer olduğu konusunda bir karar bulunmadığından bu davanın hiçbir desteği yoktur. Tetragon’un ABD’deki yasal meçhullükten haksız bir biçimde yararlanmaya çalışması nedeniyle üzgünüz. Mahkemeler bu meçhullüğü ortadan kaldıracak ve biz konumumuzdan çok eminiz.

Tetragon: Ripple geçmişte yapılan bir muahede üzerinden “kelime oyunları” yapıyor!

Tetragon, şirketle uzlaşamadığı için Ripple’a bir dava açtı. Şirket ve Tetragon, 17 Şubat tarihinde dava kapsamında hakim ile ortak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Tetragon Financial Group, görüşmede Ripple’ın geçmişte yapılan bir mutabakat üzerinden “kelime oyunları” yaptığını argüman etti. Ayrıyeten Tetragon, Ripple’ı muahede kurallarına uymaması nedeniyle şikayet ediyor. Bu görüşmede SEC davasında olduğu üzere, Ripple ve Tetragon rastgele bir muahedeye varamadı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar