Mart 7, 2021
Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası Ripple Ticaretini Durduruyor!

Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası Ripple Ticaretini Durduruyor!

Son dakika Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası Ripple Ticaretini Durduruyor! haberi ,

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu davanın akabinde çok sayıda platform XRP’ye olan dayanağını sonlandırdı. Bugün ise bu şirketlere bir yenisi ekleniyor. Bitcoin borsası PayBito, kısa mühlet evvel yaptığı duyuruda tüm Ripple (XRP) alım satım süreçlerini askıya alacağını belirtti.

Bitcoin borsası PayBito, Ripple (XRP) ticaretini askıya alıyor

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Bu gelişmenin akabinde XRP’ye olan dayanağını sonlandıran 33’ten fazla şirket ve platform oldu. 

Bugün ise bu listeye yeni bir kripto para borsası dahil oldu. PayBito borsası, 18 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada tüm XRP alım satım süreçlerini askıya alacağını belirtti. PayBito, bu kararın SEC davası nedeniyle alındığını da ekliyor. Lakin borsa, SEC ve Ripple ortasındaki yasal savaşı yakından izleyeceğini ve davanın sonucuna nazaran, XRP ticaretini yine devreye alabileceğini de vurguluyor. PayBito genel müdürü Raj Chowdhury bahse yönelik şu açıklamayı yaptı:

 XRP ticaretini durdurmamız, borsa kullanıcılarının güvenlik ve uyumluluk üzere faktörlere erişimini mutlaka etkilemeyecek. Bu kapsamda kullanıcılarımız, kripto para varlıklarını istedikleri platforma aktarabilecek.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar