Mart 2, 2021
Usta Analist: Satış Düğmesine Bastım! Büyük Altcoin Düzeltmesine Hazır Olun

Usta Analist: Satış Düğmesine Bastım! Büyük Altcoin Düzeltmesine Hazır Olun

Son dakika Usta Analist: Satış Düğmesine Bastım! Büyük Altcoin Düzeltmesine Hazır Olun haberi ,

Ünlü kripto stratejisti Alex Saunders, yatırımcıların büyük bir altcoin piyasası düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyor.

Alex Saunders: Büyük altcoin piyasası düzeltmesine hazır olun!

Yeni tahlilinde Alex Saunders, altcoin piyasasında uzun vadeli yükselişe geçmesine karşın bir adım geri çekildiğini ve konumlarının bir kısmında satış düğmesine bastığını söylüyor. Alex Saunders, Aave ve Synthetix (SNX) üzere parabolik projelerin altını çizerek, kimi varlıkların halihazırda yapmış olduğu büyük getirileri vurguluyor.

Analist, derin cebi olan yatırımcılar 100x kazandıklarında, fonlarının büyük bir kısmını çekebileceklerini söylüyor. Alex Saunders bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yalnızca grafiklerde gördüğüm her şeyi göz önünde bulundurarak epeyce büyük bir yıkamaya muhtaçlığımız olduğunu düşünüyorum. Sadece insanların halleri, duyguları… Temeller, teknikler ve his psikolojisi listesinde yürürsünüz ve kendinize altcoin’lerin çoğunluğu ve hatta Bitcoin ve Ethereum için nerede olduğumuzu mu sorarsınız? Ve bence insanların fark etmediği şey, bu periyotta işler bu kadar yükseldiğinde, akıllı paranın erken yatırımcılar olduğu vakit, kâr elde etmeleridir. Yani bu kripto fonları, bu merkezi olmayan finans (DeFi) fonları, SNX ve AAVE’de 10, 20, 700x kazandıklarında, bunlardan kâr almayı planlıyorlar.

Ferdi yatırımcılar, kurumsal paranın gücünü yansıtabilir mi?

Alex Saunders ayrıyeten, Bitcoin’in arzına bağlı olarak büyümesini izleyen bir ölçüm olan Stok Akış Modeli’ni yorumluyor. Analist, modelin bu boğa döngüsünde BTC’nin fiyat hareketlerinin gerçek bir göstergesi olmayacağını söylüyor. Analist ferdi yatırımcıların yalnızca DeFi rüzgarını yakaladığını vurguluyor. Kripto bölümünün sunduğu her şeye gelince, Alex Saunders, ferdi yatırımcıların sahneye daha yeni gelmesinin mümkün olduğunu söylüyor. 

Bununla birlikte analist, küçük yatırımcıların kurumsal paradan etkilenen bir bölüm üzerindeki tesirini sorguluyor. Alex Saunders finansal balonlar kelam konusu olduğunda, kişisel yatırımcıların tarihî olarak her vakit partiye geç kaldığına dikkat çekiyor. Alex Saunders hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Twitter’da daima olarak insanların ferdi yatırımcıların daha yeni geldiğini söylediğini duyduğumda, bu çok daha yükseğe çıkmamızın nedenlerinden biri diyorum… Bu döngü esasen farklı. 2017’de biraz risk alan ferdî yatırımcılar oldu ve akıllı para değildi. Bu sefer… Beşerler ferdi yatırımcıların daha yeni girdiğini ve bu yüzden altcoin döneminin daha yeni başladığını söylüyor… Öyleyse varsayım et? Bireysel yatırımcılar tarihteki öbür tüm balonlarda gecikmiştir. Bu nedenle akıllı para, 2020 Mart’ındaki çöküş sırasında 3.800 dolardan girdi ve bir yıldan kısa bir müddet içinde 50.000 dolara çıktı… Akıllı para ve artık kişisel yatırımcılar girdiği için… Sanırım Google trendlerini adres gösterebilirsiniz. Toparlanıyor ve farklı ülkelerdeki tüm bu farklı aramalar açısından 2017’nin tepesine şimdi ulaştık… Lakin benim açımdan, ferdî yatırımcıların artık girmesi, 2017’de olduğu üzere daha fazla ferdi yatırımcının piyasaya gireceği ve fiyatları artıracağı manasına gelmez… Ferdi yatırımcıların atması gereken 15 milyar dolar var mı? Bireysel yatırımcıların kurumsal parayla tıpkı güce sahip olmasının hiçbir yolu yok.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar