Şubat 26, 2021
6 altın Analisti İddialarını Açıkladı: Bu Ürküten Düzeyler Yaklaşıyor!

6 altın Analisti İddialarını Açıkladı: Bu Ürküten Düzeyler Yaklaşıyor!

Son dakika 6 altın Analisti Varsayımlarını Açıkladı: Bu Ürküten Düzeyler Yaklaşıyor! haberi ,

altın fiyatları, düşmeye devam ediyor. Analistler, grafiklerde bir Death Cross paterninin oluşmasıyla birlikte fiyatların daha fazla ivme kaybetmesini bekliyor. Analistlere nazaran, Death Cross paterni daha uzun vadeli potansiyel bir düşüşün sinyalini verdi.

Craig Erlam: altın grafiklerindeki Death Cross güzele işaret etmiyor

Dow Jones piyasa bilgilerine nazaran, altın grafiklerde bir Death Cross paterni belirdi. 50 günlük hareketli ortalama, 200-DMA’nın altına düştüğünde bir Death Cross meydana gelir. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, bir piyasa güncellemesinde, Death Cross’un “altın için düzgün bir gelişme olmadığını” söyledi.

Craig Erlam’a nazaran, bilhassa de iki yıldan fazla bir müddettir gerçekleşmediği için Death Cross güzele işaret etmiyor. Craig Erlam, daha yüksek ABD Hazine getirilerinin “yatırımcıları biraz huzursuz ettiğini ve ekseriyetle dolar için olumlu olduğunu” söyledi. Craig Erlam yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

ICE ABD Dolar Endeksi DXY’de 91’in üzerine çıktı ve bu dolar için yükseliş sinyali olabilir. Bu doğal olarak altın için olumsuz bir gelişme.

Jason Teed: altın fiyatları için rekor düzeyler mümkünlük alanının dışında değil

altın Külçe Strateji Fonu QGLDX eş portföy yöneticisi Jason Teed, yükselen faiz oranlarının, doları ve tahvilleri “altın’dan daha kıymetli ve nispeten daha çekici” hale getirdiği için altın üzerinde aşağı istikametli baskı oluşturduğunu söyledi. Jason Teed mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Yeniden de faiz oranları baskı altında kalırsa ve iktisat güzelleştikçe enflasyon kaygıları artarsa metal için rekor seviyede yüksek bir fiyat mümkünlük alanının dışında değil.

David Russell: altın’a yeni fonlar akacak! Fakat 1.700 dolar bir takviye

GoldCore bağlantı yöneticisi David Russell, MarketWatch’a verdiği demeçte, COVID-19 aşısının yaygınlaşması devam ederken, “genel olarak, piyasalar ekonomik düzgünleşme konusunda iyimser” dedi. David Russell bahse yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Bir sonraki teşvik cinsindeki güncellemeler, şu anda gördüğümüz varlık sınıfı enflasyonunu pekala devam ettirebilir ve bunun bir kısmının altın’a akacağı kesin.

Fakat David Russell, piyasanın Death Cross’un nasıl oynandığını görmek için bekleyeceğini söyledi. David Russell, teknik olarak altın’ın yumuşak göründüğünü vurguluyor. Fakat David Russell, 1.755 ila 1.765 dolar düzeyinde güzel bir dayanak olması gerektiğini ve bunun altında takviyenin 1.700 dolar olduğunu belirtiyor.

Chintan Karnani: altın’ın genel eğilimi aşağı istikametli olabilir

Insignia Consultants baş piyasa analisti Chintan Karnani, altın fiyatlarındaki düşüşün tek nedeninin ABD 10 yıllık tahvil getirisindeki keskin artış olduğunu belirtiyor. Chintan Karnani 10 yıllık tahvil getirisinin yükselmeye devam edeceğine dair birtakım beklentiler olduğunu da kelamlarına ekledi. Lakin Karnani, altın fiyatlarının bu hafta boyunca düşmesini beklemiyor. Chintan Karnani mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Asya’daki fizikî altın talebi, düşük döngüsel talebin olduğu bir periyottan geçecek… Lakin Asya ve Londra’da Çarşamba gününden itibaren her vakit altın ETF’ler ve fizikî altın’dan kıymete dayalı satın alımların ortaya çıkmasını bekliyorum. Bu, mevcut satışları sınırlamalı. Fakat altın’ın genel eğilimi aşağı taraflı olabilir. Sarı metalin daima bir yükseliş elde etmek için birtakım yükseliş haberlerine gereksinimi var. Kısa vadeli altın yatırımcıları yeni yatırımlar yapma konusunda temkinli.

Edward Meir: Sarı metal sabit seyredebilir

ED&F Man Capital Markets analisti Edward Meir, altın piyasasını yorumladı ve şunları söyledi:

Çin piyasaları elbette bu hafta kapalı, fakat Yeni Yıl seyahati epeyce kısıtlı. Bu da lokal fabrikaların çalışmaya devam ettiğine dair konuşmalara yol açıyor. Bu metal talebinin, alımın tipik olarak düştüğü bir vakitte sabit kalması gerektiği, fakat tıpkı mantıkla, olağan tatil sonrası talep sıçramasını da almamamız gerektiği manasına gelir. 

Todd ‘Bubba’ Horwitz: Fiyatlar 1.750 dolar ve akabinde 1.700 doların altını görebilir!

altın analisti Todd ‘Bubba’ Horwitz, piyasaları yorumladı. Analiste nazaran, sarı metal Ocak ayı başından beri baskı altında ve Kasım’ın düşük düzeylerine yaklaşıyor. Ancak analist, tüm piyasalarda olduğu üzere, altın’ın istikametini değiştirmeden dümdüz düşmesini beklemiyor. Bu analiste nazaran, çoklukla kâr emelli yahut kısa müddetli bir baskı. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a nazaran, piyasaların kademelerindeki fiyat hareketi, düzeylerin zaten tükendiğini gösterecek ve mevcut trend devam etmeden evvel bir ölçü baskının hafifletilmesine müsaade verecek.

Analiste nazaran, altın’ın Ocak ayının ortasından bu yana, mevcut düşüş trendi yürürlükte ve fiyatları 1.750 dolar ve akabinde 1.700 dolardan sonraki takviye düzeylerine taşımaya devam edebilir. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın fiyatı iddiası için “Dev Banka altın’da Havlu Attı! Korkutan Kestirimlerini Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar