Mart 2, 2021
altın Analisti: Bu Gelişmeye Kilitlenin! altın Fiyatı 1.500 Dolara Yuvarlanabilir

altın Analisti: Bu Gelişmeye Kilitlenin! altın Fiyatı 1.500 Dolara Yuvarlanabilir

Son dakika altın Analisti: Bu Gelişmeye Kilitlenin! altın Fiyatı 1.500 Dolara Yuvarlanabilir haberi ,

altın analisti Christopher Lewis, piyaları tahlil etti ve çarpıcı düzeylere işaret etti. Emtia analistine nazaran, altın fiyatı 1.500 dolar düzeyine gerçek bir harekete hazırlanıyor olabilir. Fakat analist, bu düzeylerin uzun vadede hoş bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyor.

Christopher Lewis: Aykırı bir çekiç formasyonu! altın fiyatı 1.500 doları görebilir

altın piyasaları başlangıçta Perşembe günkü süreç seansı sırasında toparlanmaya çalıştı. Lakin altın analisti Christopher Lewis’a nazaran, sarı metal daha sonra geri dönüp “ters bir çekiç formasyonu” oluşturmak için çıkarları eritti. Analist, 1.750 dolar düzeyinin altına düşersek piyasanın sahiden parçalanabileceğini söylüyor. Christopher Lewis’a nazaran, mutlaka bu noktada altın gayret ediyor üzere görünüyor ve piyasa potansiyel olarak bir “Death Cross” oluşturuyor.

Analiste nazaran, ticaret seansı için şamdanın doruğunun üzerinde kırılan piyasa, bir yükseliş işareti olacak. Bu durum analiste nazaran, piyasayı 1.800 dolar düzeyine, tahminen de 200 günlük EMA’nın oturduğu 1.822 dolar düzeyine yanlışsız yönlendirebilir. Ancak analist, altın’ın önemli bir bela ile karşı karşıya olduğunu ve 10 yıllık getirinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yükselmeye devam ettiğini vurguluyor. Christopher Lewis’a nazaran, bu hayli mantıklı geliyor, yani tahvillere sahip olmak, altın’a sahip olmaktan daha lezzetli hale geliyor. Bu nedenle analist, 1.750 dolar düzeyinin altına düşen piyasanın hoş bir short fırsatı oluşturacağını düşünüyor. 

altın analisti: Bu gelişmeyi izleyin! altın piyasasını parçalayabilir

Christopher Lewis’a nazaran, altın fiyatı için 1.500 dolar düzeyine hakikat bir hareket muhtemelliğine bakıyor olabiliriz. Fakat analist, bu düzeylerin uzun vadede hoş bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyor. Fakat analist, 10 yıllık notun %1,30 düzeyinin değerli ölçüde üstüne çıkıp %1,50 düzeyine ulaşıp ulaşamayacağına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Analiste nazaran, bu türlü bir durum altın piyasasını yıkmak için ziyadesiyle kâfi olacak.

Fiyatlar geri dönerse analiste nazaran, bu ABD dolarının düşmesine dayalı bir çeşit hareket olur. Analiste nazaran, altın kısa vadede çaba edebilir. Ancak analist, uzun vadede enflasyonun tahvil piyasalarında sunulan getirilerin ötesine geçeceğini düşünüyor. Bu durumda Christopher Lewis’a nazaran, altın daha cazibeli hale gelecek. O vakte kadar analiste nazaran, genel olarak dalgalı lakin olumsuz bir pazar görmeye devam edeceğiz.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar