Mart 3, 2021
Bitcoin Piyasa Bedeli 1 Trilyon Dolara Yaklaşırken, Binance CEO’su Rallinin Sebeplerini Açıkladı!

Bitcoin Piyasa Bedeli 1 Trilyon Dolara Yaklaşırken, Binance CEO’su Rallinin Sebeplerini Açıkladı!

Son dakika Bitcoin Piyasa Kıymeti 1 Trilyon Dolara Yaklaşırken, Binance CEO’su Rallinin Sebeplerini Açıkladı! haberi ,

Gizemli Satoshi Nakamoto’nun yarattığı dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin, yeniden tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Artık ise, akıllara sakinlik veren 1 trilyon dolarlık piyasa pahasına yaklaşıyor.

Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa kıymetine yaklaştı

Bugün erken saatlerde Bitcoin 53.000 dolarlık yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Yazım sırasında (TSİ 17:15), bu düzeyin üzerine tekrar çıktı.

17 Şubat’ta ise Bitcoin 52.000 dolar düzeyinin üzerine çıkıp yeni bir doruğa yükselmişti. Bloomberg’e nazaran bu yıl şimdiye kadar dünyanın en büyük kripto para ünitesi, piyasa pahası açısından 415 milyar dolardan fazla kazandı. Şu anda, 986.296.714.630 dolarda.

Bitcoin ve öbür dört kripto para ünitesinden oluşan Bloomberg Galaxy Crypto Index, 2021’de iki kattan fazla paha kazandı.

Binance CEO’sunun yorumları

Birtakım uzmanlar, BTC rallisinin ana itici gücünün artık FOMO (fear of missing out) olduğuna inanıyor. Yani, kaçırma korkusu. Lakin bu sefer, daha fazla şirketin kendilerini ve hissedarlarını Bitcoin maruziyetine bırakmasından ötürü bu durumu kurumsal FOMO olarak tanımlıyorlar.

Bu uzmanların ortasında Avustralya merkezli AMP Capital Investors yatırım stratejisi şefi Shane Oliver da bulunuyor. Son vakitlerde Bitcoin alanına giren yahut BTC yatırımlarını artıran en büyük şirketler ortasında Tesla ve Bitcoin evanjelisti Michael Saylor liderliğindeki iş yazılımı devi MicroStrategy bulunuyor. Tesla, 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptı. Elon Musk, bugünkü tweet’inde şu sözleri kullandı:

“Fiat paranın negatif gerçek faizi olduğunda, sırf bir aptal öteki yollar aramaz.”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere şirket artık, daha fazla BTC elde etmek için para topluyor. Şirket, hissedarlarına 900 milyon dolarlık değiştirilebilir tahvil teklifi sunuyor.

Dünyanın en büyük kripto borsasının CEO’su Changpeng Zhao (CZ) 2017 rallisine kıyasla Bitcoin ağının artık çok daha fazla kullanıcısı olduğuna ve daha birçok finans kurumunun BTC’ye girdiğine .

Bill Gates artık BTC’de tarafsız

Örneğin en büyük kripto alıcısı Grayscale, şu anda idaresi altında 40 milyar doların üzerinde kripto varlığına sahip. Bu şirketin en tanınan eseri ise Bitcoin Trust.

Dünyanın en varlıklı dördüncü şahsı olan Microsoft kurucusu Bill Gates de yakın bir vakitte BTC konusundaki duruşunu değiştirdiğini söylemişti. Şimdi rastgele bir BTC’si yok, fakat artık “short’lamak” istemediğinden bahsetti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar