Şubat 26, 2021
Bitcoin ve Kurumlar: Kimin Başkasına Daha Çok Gereksinimi Var?

Bitcoin ve Kurumlar: Kimin Başkasına Daha Çok Gereksinimi Var?

Son dakika Bitcoin ve Kurumlar: Kimin Başkasına Daha Çok Muhtaçlığı Var? haberi ,

Kurumlar Bitcoin alanına akın etmeye başlamadan evvel bir kabul vardı. Kabul, “BTC’nin aşması gereken en büyük mani kurumlardır.” halinde idi. Bununla birlikte, son 12 ayda, bu kurumlar varlıklarını hissettirdiler. Hatta Bitcoin fiyatı üzerinde kıymetli tesirler bıraktılar.

Aslında yazım sırasında Bitcoin 52.000 $’ın biraz altında idi. Artık BTC, grafiklerde 2017 ATH’sinin çok ötesinde.

Bitcoin ve Kurumsal Tesir: Bir Taşla İki Kuş

Bununla birlikte, kelam konusu tesir, Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerin kârlılığı artırmasıyla iki şeritli bir cadde oldu.

Tesla’nın hazinesine 1,5 milyar dolar pahasında BTC eklemesiyle, Bitcoin’e yatırım yapmak artık güç değil. Aslında, uzun bir müddet boyunca, Bitcoin’e yatırım yapan kurumların kıymeti, Bitcoin’in büyümesi için çok kıymetliydi.

Yakın tarihli bir Ecoinometrics raporu artık yeni bir teklif sunuyor. Varlığı bilançolarında tutan tüm halka açık şirketleri hesaba katacak bir Bitcoin Hazine Endeksi fikri. Tıpkı formda, Ecoinometrics, asgarî tutma yüzdesi ve şirketin ABD borsalarında süreç görmesi gerektiği gerçeğini içeren birkaç kılavuz önerdi.

Rapor MicroStrategy, Marathon Patent Group, Square, Riot Blockchain ve Tesla üzere şirketlere yer veriyor.

Hesaplamalara nazaran, bir yatırımcı 3. yarılanmanın başından itibaren Bitcoin’e girse 12 kat kâr elde edecekti.

Aslında, Endeksin yükselişi şaşırtan olmayan bir biçimde Bitcoin ile ilişkilendiriliyor. Birebir vakitte halka açık şirketlerin pay senedi kıymeti de artmış durumda. Örneğin, MSTR %600 arttı, Marathon %5500 üzere büyük bir artış gösterdi. Son olarak Riot Blockchain, yarılanmadan bu yana %3500 artış kaydetti.

BTC’nin mi Kurumlara Gereksinimi Var Yoksa Kurumların mı BTC’ye?

Bununla birlikte, üstte belirtilen rapor, Bitcoin’e faydası olan birkaç kuruluşu ihmal etti. Galaxy Digital Holdings, elinde 16.402 BTC ile bunlardan biri. Lakin, bir Kanada borsasında listelenmiştir.

GLXY payı de geçen yıl %1.203.94 arttı. Bitcoin’in yanı sıra bu halka açık şirketlerin de büyüdüğü ve şu anda BTC’nin muhtemelen daha fazla tetikleyici faktörden bağımsız olduğu bir duruma ulaştığı konusunda açık bir argüman var.

Geçmişten gelen çok sayıda eleştirmen varlığa daha açık hale geldikçe, kripto para ünitesinin gerçek pahası dünya çapında anlaşılıyor. Trust Fonları, her gün toplam varlığında daha fazla BTC ve ETH ile sorumlu olan Grayscale ile üstel bir oranda büyüyor.

Bitcoin’e giren kurumlar artık eski bir haber olabilir. Bununla birlikte, alakalı kalmak için Bitcoin ekleyen kurumlar, ileriye dönük bir sonraki büyük kıssa olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar