Mart 3, 2021
Dubai Merkezli Firma Varlığının Yüzde 75’ini Bitcoin Yatırımına Ayırdı

Dubai Merkezli Firma Varlığının Yüzde 75’ini Bitcoin Yatırımına Ayırdı

Son dakika Dubai Merkezli Firma Varlığının Yüzde 75’ini Bitcoin Yatırımına Ayırdı haberi ,

Dubai merkezli halkla ilgiler şirketi Falcon Corporate Services FZC, kurumsal hazinesinin %75’ini Bitcoin (BTC)’e yatırdı. Tahsis, yakın vakitte dijital varlık ticareti şirketi BCB Group tarafından başlatılan kripto odaklı bir hazine hizmeti olan BCB Treasury aracılığıyla yapıldı. Hizmet, çeşitli şirketlerin bilançolarına Bitcoin ve başka kripto para ünitelerini satın almalarına, saklamalarına ve yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

BCB Treasury CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, çıkış noktasına Falcon Corporate Services’ın yeni hizmetin birinci müşterisi olduğunu söyleyerek; satın alımın “birkaç milyon dolar” olduğunu ekledi. Bu ortada, şirket birkaç diğer müşteriyi de bünyesine alıyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere yalnızca klâsik finans alanında çalışan birçok şirket, bilhassa teknoloji devi Tesla’nın BTC’ye yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımı açıklamasının akabinde son vakitlerde gözlerini BTC’ye çevirdi.

Decrypt’te yer alan bir habere nazaran Litecoin kurucusu Charlie Lee, “Dünyanın en varlıklı adamının Bitcoin’e inanması ve Tesla’nın hazinesinin %7’sini BTC’ye yatırması, bir dönüm noktası. Elon Musk ve Tesla’nın bunu yaptığını gördükten sonra daha fazla itimat duyacaklarından ötürü; tonlarca şirket, bu satın alımı takip edecek,” tabirlerini kullandı.

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin (BTC) en cazip varlık

Tesla’dan evvel, halka açık iki ABD şirketi devasa Bitcoin yatırımları yapmıştı: Ödeme şirketi Square ve ticari istihbarat şirketi MicroStrategy. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, daha evvel Bitcoin’in (BTC) koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik kaosun ortasında yatırım yapmak için en alımlı varlık olduğunu söylemişti. Saylor, 3 Şubat’taki Binance Blockchain Haftası sırasında şu tabirleri kullanmıştı:

“Volatiliteyi önlemek isteseydik, parayı elimizde tutabilirdik. Lakin 10 yıl içinde kıymetimizin %75’ini kaybedebileceğimizden %90 emin olurduk, değil mi? Bu, istikrarın bedeli. Volatilite, kıymet kazanmak için karşılığında ödediğiniz bir bedeldir.”

MicroStrategy, 2020’nin sonlarından bu yana 71.000’den fazla Bitcoin’i (BTC) toplam 1.145 milyar dolara satın aldı. Bu noktada kimi uzmanlar, şirketin giderek borsada süreç gören bir Bitcoin fonuna dönüştüğünü tez ediyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar