Mart 7, 2021
JP Morgan Bitcoin İçin Tether Uyarısı Yaptı – İşte Detaylar

JP Morgan Bitcoin İçin Tether Uyarısı Yaptı – İşte Detaylar

Son dakika JP Morgan Bitcoin İçin Tether Uyarısı Yaptı – İşte Detaylar haberi ,

JP Morgan analistleri, 146.000 dolarlık Bitcoin fiyatının birtakım kurallara bağlı olacağını açıkladı. Bu bağlamda kaideler kurumsal dayanak ile Tether’e olan inanç biçiminde. Ayrıyeten analistler Bitcoin’in gerçek pahasının 25.000 $ olduğunu da vurguladılar.

Bitcoin İçin Gerçeğe Uygun kıymet

JP Morgan’ın iddiasına nazaran Bitcoin’in gerçeğe uygun pahası 11.000 ila 25.000 dolar ortasında yer alıyor.

Stablecoin’e olan itimat kaybı Bitcoin piyasalarında likidite krizine yol açacak. Bu nedenle banka, Tether’in hakimiyetinin piyasa için kaygı verici bir sinyal ortaya koyuyor.

JP Morgan’ın son Bitcoin raporu ilgin bir ayrıntıyı ortaya koyuyor. Şirketlerin %8 Bitcoin tahsisinde Tesla’yı takip etme ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor.

JP Morgan, Bitcoin’in Adil Bedelini Buldu

Bitcoin, geçen yılın ikinci yarısından bu yana kurumsal yatırımda açıkça kazanan oldu. Bitcoin’in en büyük Trust fonu geçen yıl 4 milyar dolarlık toplam giriş elde etti. Öbür taraftan, en büyük altın ETF GLD’si 7 milyar dolarlık çıkış kaydetti.

Alternatif” para ünitesi olarak altınla yapılan bu rekabetin kıymetli bir yanı daha var. Milenyum neslinin vakitle yatırımcının daha kıymetli bir bileşeni olacağı kesin. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda da altın ile rekabet devam edecek.

Bununla birlikte, yatırım bankasına nazaran, son fiyat hareketi çok fazla spekülatif balon oluşturdu.

altının risk sermayesiyle kıyaslandığında, JP Morgan, Bitcoin’in piyasa pahasına 25.000 $’lık bir üst limit koyuyor.

Tether’e İnanç Kaybı Çökmeyi Tetikleyebilir

Rapor ayrıyeten Tether’in kripto piyasalarındaki hakimiyetiyle ilgili telaşları de lisana getirdi. Tether’in piyasa kıymeti, geçen yıl 4 milyar dolardan daha azdı. Bu sabah ise 33 milyar doları aştı.

Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların Tether’i kullanma istekliliği ile kabiliyetindeki kayıp, klasik piyasalarda çalışan bankaya misal bir likidite krizine neden olabilir.

En büyük stablecoin, New York Adalet Bakanlığı’na karşı büyük bir dava ve rezervleriyle ilgili öbür tasalarla tekraren ilgi odağı oldu.

JP Morgan’a nazaran Bitcoin’in piyasa pahasının alt hududu şu anki üretim maliyeti olan 11.000 $ civarında.

Bitcoin’in Yatırım Portföylerindeki Yeri

Risk sinyallerine karşın, çok uluslu banka, kripto para ünitesi yatırımına büsbütün karşı değil.

Son on yılda, kripto piyasaları klâsik yatırımların birçoklarından daha yüksek getiri sağladı. JP Morgan, kripto para ünitelerinin “çok varlıklı bir Özsermaye ve FICC portföylerinin uzun vadeli verimliliğini, risk ünitesi başına uygun tarihî getirileri yahut Sharpe oranı nedeniyle artırmaya devam ettiğini” belirtiyor.

Banka, Bitcoin’e %8’lik bir nakit bakiyesi tahsisinin “daha fazla ana akım şirketler tarafından takip edilmesinin muhtemel olmadığını” belirtti. Bir yatırım portföyünün yaklaşık %1’lik daha küçük bir hissesini tavsiye ediyorlar.

Ayrıyeten banka, Bitcoin etrafındaki perakende faaliyetlerinde bir artış kaydetti. Yeniden de, onların görüşüne nazaran Bitcoin’in başarısı, “Bitcoin sahipliğinin önümüzdeki yıllarda daha kurumsal ve daha az perakende hale gelmesine bağlı.”

Banka, sürdürülemez bir halde yoluna devam ederse Bitcoin’e ve kripto’nun uzun vadeli pahasına ziyan veren perakende ve vadeli süreçler piyasasındaki coşkudan telaş duyuyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar