Mart 3, 2021
Ripple Davası için Son Dakika Gelişmesi: SEC Büyük Bir Değişiklik Yaptı!

Ripple Davası için Son Dakika Gelişmesi: SEC Büyük Bir Değişiklik Yaptı!

Son dakika Ripple Davası için Son Dakika Gelişmesi: SEC Büyük Bir Değişiklik Yaptı! haberi ,

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Ripple davası kapsamında ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. SEC bu tezlerini muhafazaya devam ederken duruşmaya günler kala şikayetinde kimi değişiklikler yaptı.

SEC, Ripple davası kapsamında şikayetinde kimi değişiklikler yaptı

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Ripple davasında ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. Duruşmaya günler kala SEC, Ripple davası kapsamında şikayetinde birtakım değişiklikler gerçekleştirdi.

SEC, Chris Larsen ile Brad Garlinghouse’un kayıt dışı menkul değer satışı gerçekleştirdiğini ve bu nedenle menkul değer yasasını ihlâl ettiği argüman etmeye devam ediyor. Ayrıyeten SEC’nin yeni şikayet evrakına belge ve bilgi eklediği belirtiliyor. Zira evvelki dava evrakı 71 sayfayken yeni evrak 79 sayfa olarak iletildi. Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty bahse yönelik değerli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Çoğunuzun gördüğü üzere, SEC bugün şikayetinde değişikliklerde bulundu. Tek yasal sav kaldı: XRP’nin aşikâr dağıtımları bir yatırım mukavelesi oluşturdu mu? SEC’in hayal kırıklığına uğratmak için yıllarca bekledikten sonra şikayetlerini “düzeltmeye” çalışması gerekiyordu…

Ripple fiyatında son durum nedir?

Yedinci en büyük kripto para ünitesi  Ripple, yazım sırasında yüzde 3 oranında düşüşle 0,53 dolar düzeyinden süreç görüyor. Tanınan altcoin şu anda 24,1 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa kıymetiyle 5,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik süreç hacmini yönetiyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar