Mart 3, 2021
Sıcak Gelişme: ABD Hazine Bakanı’ndan Kritik Bitcoin ve Altcoin Açıklamaları!

Sıcak Gelişme: ABD Hazine Bakanı’ndan Kritik Bitcoin ve Altcoin Açıklamaları!

Son dakika Sıcak Gelişme: ABD Hazine Bakanı’ndan Kritik Bitcoin ve Altcoin Açıklamaları! haberi ,

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin ve piyaları kıymetlendirdi. Janet Yellen, pay senedi piyasasında yatırımcıların “çok dikkatli olması gereken” kısımlar olabileceğini söyledi. Lakin Janet Yellen, düşük faiz oranlarının ekseriyetle daha yüksek pay senedi değerlemelerini desteklediğini söyledi. Janet Yellen ayrıyeten, Bitcoin’in “oldukça spekülatif bir varlık” olduğuna inandığını belirtti.

Janet Yellen: Yatırımcıların birtakım kesimlerde çok dikkatli olması gerekiyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Perşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte, ABD pay senedi piyasasında yatırımcıların ihtiyatlı davranması gereken kısımlar olabileceğini söyledi. “Closing Bell”de yayınlanan bir röportajda Janet Yellen, Federal Rezerv’in destekleyici para siyaseti göz önüne alındığında daha yüksek pay senedi değerlemelerinin anlaşılabilir olduğuna inandığını da ekledi. Janet Yellen hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Eh, kısmen çok düşük bir faiz ortamındayız. Ve değerlemeler çok yüksek olsa da faiz oranlarının çok düşük olduğu bir dünyada fiyat çıkarları yüksek olma eğilimindedir. Bu, orada biliyorsunuz, çok dikkatli olmamız gereken dallar olabilir.

Bu yorumlar, Janet Yellen’e coronavirüs salgını ve bununla ilgili ekonomik hasar sırasında büyük ABD pay senedi endekslerinin rekor düzeylere yakın süreç görmesinin mantıklı olup olmadığını soran CNBC’den Sara Eisen’e cevap olarak geldi. Ayrıca Janet Yellen’e birinci halka arzlarda ve SPAC’lerde büyük hisse hareketleri hakkında sorular soruldu. Yellen hangi dallardan bahsettiğini belirtmeden açıklamada bulundu.

ABD Hazine Bakanı: Bitcoin epeyce spekülatif bir varlık! Düzenlemeler çok kıymetli

Bitcoin son aylarda büyük bir hareket gördü ve dünyanın en bedelli kripto para birimi Çarşamba günü ilk kere 52.000 doların üzerine çıktı. Janet Yellen, Bitcoin’i “oldukça spekülatif bir varlık” olarak gördüğünü ve son yıllarda yüksek düzeylerde oynaklık olduğunu belirtti. Bitcoin’in düzenlenmesi gerektiğine inanıp inanmadığı sorulan Janet Yellen, rastgele bir aksiyonun yatırımcıları korumakla ilgili olması gerektiğini söyledi. Eski bir FED lideri olan Janet Yellen, hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Burada en değer verdiğimiz mevzu, Bitcoin’in yasa dışı süreçlerde bir araç olarak kullanılmaması ve yatırımcı korunmasının sağlanması. Bitcoin ve kripto para işi yapan şirketlerin düzenlemelere bağlı kalmaları da bizim için katiyen çok değerli.

Kripto para üniteleri, son vakitlerde dev finans şirketlerinden dayanak aldı. Mastercard, geçtiğimiz hafta   resmi ağında belirli kripto para ünitelerini desteklemeyi planladığını belirtti. Ülkenin en eski bankası  olan BNY Mellon ise bu yılın sonlarında bir kripto para ünitesi başlatacağını söyledi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar