Şubat 27, 2021
Silahlı Soyguncular Pakistan’da 93.000 Dolarlık Bitcoin Çaldı

Silahlı Soyguncular Pakistan’da 93.000 Dolarlık Bitcoin Çaldı

Son dakika Silahlı Soyguncular Pakistan’da 93.000 Dolarlık Bitcoin Çaldı haberi ,

Pakistan’dan bugün değişik bir gelişme ile karşınızdayız. Silahlı soyguncular Bitcoin çalmak için beş yabancı uyrukluyu rehin aldı. Hırsızlar 93.000 dolar kıymetinde Bitcoin’i rehinelerden aldılar.

Pakistan’da Birinci Bitcoin Hırsızlığı

Gelişme’den Geo News aracılığı ile haberdar olduk. Buna nazaran, en az üç Pakistan sakini birkaç yabancı uyrukluyu rehin aldı. Sonrasında ise yaklaşık olarak 93.000 $ pahasında Bitcoin (BTC) çaldılar.

Yayına nazaran, Pakistan’ın Gujranwala kentinde iki kuşkulu tutuklandı. Hâlâ kaçak olduğu bildirilen bir öbür kuşkulu daha var. Bu kişi yabancı uyrukluları “yatırım yapmaya” Lahor’a davet ettiği için baş kuşkulu durumunda.

Haberde “şüphelilerin, “onlara kenti göstermek için” bir gezinti yapma kisvesi altında hareket ettikleri yer aldı. Haber, soyguncuların biri Almanya’dan biri İsviçre’den olmak üzere beş yabancı uyrukluyu silah zoruyla kaçırdıklarını belirtiyor.

Şüphelilerin kurbanlarının üzerine biraz eroin serptikleri ve onları uyuşturucu satıcısı olarak bildirmekle tehdit ettikleri belirtildi.

Sonuç olarak, soyguncular rehineleri hesaplarına 14.7 milyon Pakistan rupisi yahut 93.000 $ kıymetinde Bitcoin transfer etmeye zorladı.

Polis, şüphelileri en sonunda araçlarının plaka numaralarına nazaran tespit etti.

Emsal Hadiseler Kelam Konusu

Kriptokoin.com olarak daha evvelce belirttiğimiz üzere  Ocak ayı ortasında Hong Kong’da kripto para ticareti yapan bir bayandan bir küme erkeğin 500.000 dolardan fazla para çaldıkları bildirildi.

Bundan evvel, 37 yaşındaki bir Bitcoin satıcısı da Hong Kong’da hırsızların kurbanı oldu. Nakit olarak yaklaşık üç milyon yuan (461.000 $) kaybetti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar