Mart 3, 2021
“Şoke Edici Düşüşler Geliyor”:  İşte altın Fiyatları İçin Varsayımlar

“Şoke Edici Düşüşler Geliyor”: İşte altın Fiyatları İçin Varsayımlar

Son dakika “Şoke Edici Düşüşler Geliyor”: İşte altın Fiyatları İçin Varsayımlar haberi ,

altın fiyatları, 2021 yılına rekor bir düzey ve beklentiler ile girdi. Lakin pahalı sarı metal 30 yıl içindeki en makus başlangıcını yaşıyor. Külçe altın Cuma günü yedi ayın en düşük düzeyine düştü ve vadeli süreçler de düştü. altın düşüşünü derinleştirdi ve analistlerin daha fazla ziyana yol açabileceğini söylediği bir dayanak düzeyini kırdı.

Peter Thomas: Eksiksiz bir fırtına! Beşerler altın’dan bakır üzere endüstriyel metallere geçiyor

Geçen yıl pandeminin neden olduğu satın alma, düşük faiz oranları ve teşvik harcamaları nedeniyle yükselen sarı metal, Bloomberg Emtia Endeksi’ndeki en makus performans ile %6’dan fazla düştü. altın kıymetli problemlerle karşı karşıya. Bunlar ortasında en kıymetlisi, doların şaşırtan derecede dirençli olması ve ekonomik göstergeler pandemiden kurtulmanın yolunda olduğunu gösterdiği için ABD Hazine getirilerindeki yükseliş. Chicago’daki Zaner Group’un kıdemli lider yardımcısı Peter Thomas, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Oranlar yükselirken ve enflasyon beklentileri tepeye çıkarken, altın’la çok fazla kar elde edildiğini görüyoruz. Beşerler altın’dan bakır üzere endüstriyel metallere geçiyor. Harika bir fırtına…

Bloomberg tarafından derlenen datalara nazaran, 2021’de spot altın’ın %6,7’lik düşüşü, 1991’den bu yana bir yıla en berbat başlangıç. 10 yıllık Hazine getirilerindeki artış, faizsiz külçe talebine tartı veriyor ve metal, bu haftanın başlarında bir Death Cross paterni oluşturduktan sonra kayıpları artırıyor. 10 yıllık hazine tahvillerinin getirileri bu hafta bir yılın en yüksek düzeylere çıktı.

Michael McCarthy: altın fiyatları 1.765 doları kırarsa olumsuzluk çok çok büyük olur

CMC Markets stratejisti ve piyasa uzmanı Michael McCarthy ise altın fiyatlarına yönelik şunları söyledi:

altın, tahvil piyasalarının haftalardır ne dediğine dikkat çekiyor üzere görünüyor. Yani daha âlâ büyüme ve para siyaseti bu yıl bir basamakta muhtemelen daha yüksek faiz oranları manasına geliyor. Ve elbette, altın üzere getiri sağlamayan bir varlık için bu bilhassa makûs bir haber. altın 1.765 dolardan güçlü bir halde hareket ederse, olumsuz potansiyel çok çok büyük olur… Bu, yedi aylık süreç aralığını kırabilir ve potansiyel olarak altın’ın yeni, daha düşük bir süreç aralığına girmesine neden olur.

Goldman Sachs Group Inc. analistleri: Yakın vadede doların gücü altın için sorun

Spot altın, Londra’da 2 Temmuz’dan bu yana en düşük gün içi düzeyi olan %0,8’lik düşüşle ONS başına 1.760,67 dolara geriledi. Londra’da sabah saatlerinde ise 1.772,68 dolardan süreç gördü. Altı aydan fazla bir müddettir altın konusunda tarafsız olan DoubleLine Capital LP’nin tecrübeli yatırımcısı ve CEO’su Jeffrey Gundlach, bir Twitter gönderisinde Bitcoin’in külçe yerine teşvikten yararlanabileceğini söyledi.

Lakin, bazılarına nazaran altın hala bir geri dönüş yapabilir. Jeffrey Currie liderliğindeki Goldman Sachs Group Inc. analistleri 27 Ocak’ta kıymetli açıklamalarda bulundu. Analistler, ek teşvik ve beklemede olan Federal Rezerv faiz oranları beklentisiyle sarı metalin “orta ila uzun vadeli yatırımcılar için zorlayıcı bir yatırım” olmaya devam ettiğini belirtiyor. Banka analistleri, yakın vadede doların gücünün altın fiyatları için bir mani oluşturabileceğini söylüyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar