Mart 2, 2021
Son Dakika: MicroStrategy, Bitcoin Satın Almak İçin 1.05 Milyar Dolar Topladığını Açıkladı

Son Dakika: MicroStrategy, Bitcoin Satın Almak İçin 1.05 Milyar Dolar Topladığını Açıkladı

Son dakika Son Dakika: MicroStrategy, Bitcoin Satın Almak İçin 1.05 Milyar Dolar Topladığını Açıkladı haberi ,

MicroStrategy Cuma günü yaptığı açıklamada, geliri daima büyüyen Bitcoin birikimine eklemek için kullanılacak olan 1.05 milyar dolarlık bir borç teklifini tamamladığını söyledi.

Duyuru, MicroStrategy’nin daha evvel bildirildiği üzere en son değiştirilebilir tahvil teklif planlarını açıklamasından günler sonra geldi. Halka açık şirket, hazine idaresi stratejisinin bir kesimi olarak geçen Ağustos ayından bu yana daima olarak Bitcoin satın alıyor.

Yatırımcılara teklif edilen senetler, firmanın açıklamasında belirtildiği üzere, %0 kupon ve %50 dönüşüm primi taşırlar.

Firma, “MicroStrategy, tahvillerin satışından elde edilen net gelirin, birinci alıcıların indirimleri ve komiteleri ve MicroStrategy tarafından ödenecek iddiası teklif masrafları düşüldükten sonra yaklaşık 1.03 milyar dolar olacağını iddia ediyor. MicroStrategy, bonoların satışından elde edilen net geliri ek Bitcoin elde etmek için kullanmayı planlıyor.” dedi.

Datalara nazaran, MicroStrategy’nin mevcut Bitcoin varlıkları yaklaşık 71.000 BTC olarak karşımıza çıkıyor. Bu da 3.8 milyar dolar bedelinde.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar