Mart 3, 2021
“altın Fiyatları Satış Doruğu Görebilir!”: 3 Analist Bu Düzeyleri Bekliyor

“altın Fiyatları Satış Doruğu Görebilir!”: 3 Analist Bu Düzeyleri Bekliyor

Son dakika “altın Fiyatları Satış Doruğu Görebilir!”: 3 Analist Bu Düzeyleri Bekliyor haberi ,

altın fiyatları, Ağustos 2020’den beri düşüş trendi içinde yer alıyor. Yatırımcılar da sarı metalde düşüş eğilimi gösteriyor. altın analistleri ise fiyatlarda daha fazla düşüş bekliyor. İşte analistlerin altın piyasası için beklediği seviyeler…

AG Thorson: altın fiyatları 1.700 dolara yaklaşıyor

altın teknik analisti AG Thorson’a nazaran, piyasada önümüzdeki günlerde bir satış doruğu görebiliriz. AG Thorson’a nazaran, altın’ın COVID öncesi en yüksek düzeyi olan 1.700 dolara yaklaştığını belirtmek değerli. Analist, basılan trilyonlarca dolar göz önüne alındığında ise fiyatların bu düşük düzeylerde uzun mühlet kalacağını düşünmüyor.

COVID-19 öncesi altın kıymeti 1.700 dolar civarındaydı ve bu, ABD ayda 1 trilyon dolar basmaya başlamadan önceydi. Bu alana yakın rastgele bir düşüş, analiste nazaran uzun vadeli bir satın alma fırsatı olarak kabul edilir. altın fiyatları analiste nazaran, 1.700 dolar ile 1.765 dolar ortasında büyük bir dayanağa yaklaşıyor. Analist, önümüzdeki günlerde piyasada bir taban bekliyor.

altın stratejisti Paul Robinson: altın uzun vadeli dayanağı kırmakla tehdit ediyor

altın stratejisti Paul Robinson’a nazaran, altın fiyatı uzun vadeli takviyesi kırmakla tehdit ediyor. Analiste nazaran, 1.764 doların altındaki ticaret diğer bir büyük etkene yol açabilir. Şu anda analiste nazaran, görünüm altın için 1.764 dolarlık seviyeyi tutamayacak kadar berbat görünmüyor. Lakin analiste nazaran, daha fazla yargıya varmadan evvel bu düzeyin nitekim kırılıp kırılmadığını görmemiz gerekecek. 

Haftalık kapanış 1.764 doların altında gerçekleşirse, analiste nazaran altın’da negatif ticaret eğilimini devam edebilir. Paul Robinson’a nazaran, alt takviye şu anda 1.700 civarında bulunuyor. Lakin uzun vadeli dayanağın altındaki bir kırılma analiste nazaran, görünümü büsbütün düşüşe çevirmiyor.

Kshitij Purohit: Önümüzdeki oturumlarda önemli düşüşler olabilir

CapitalVia Investment Advisor’da emtia başkanı olan Kshitij Purohit’da altın fiyatlarında düşüş bekliyor. Kshitij Purohit’a nazaran, kritik dayanaklar ihlal edilirse önümüzdeki oturumlarda önemli düşüşlere yol açabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar