Mart 7, 2021
altın Katili Bulundu! “Olmasaydı altın Fiyatları 3.000 Dolar Bile Olurdu”

altın Katili Bulundu! “Olmasaydı altın Fiyatları 3.000 Dolar Bile Olurdu”

Son dakika altın Katili Bulundu! “Olmasaydı altın Fiyatları 3.000 Dolar Bile Olurdu” haberi ,

Bitcoin (BTC), her medya kuruluşunda manşetlere çıkıyor, lakin hiçbiri CNBC kadar yayın yapmıyor. Saygın bir gazeteciye nazaran, CNBC’deki bir programda altın fiyatlarının Bitcoin olmasaydı ONS başına 3.000 dolardan süreç göreceği belirtildi. Pekala Bitcoin nitekim de sarı metal’den hisse çaldı mıBitcoin hakikaten de sarı metal’den hisse çaldı mı? Bitcoin olmasaydı altın fiyatları nasıl performans gösterirdi?? Bitcoin olmasaydı altın fiyatları nasıl performans gösterirdi?

CNBC: Bitcoin olmasaydı altın fiyatları 3.000 dolar bile olurdu!

Bitcoin’in bir “dijital altın” olduğu anlatısı gün geçtikçe popülerleşiyor. Uzmanlara nazaran, Bitcoin artık enflasyona sağlam varlıklara akacak rastgele bir sermayeyi çalıyor. altın klâsik olarak bu gayeye hizmet etti. İktisat birinci kere tehlikeye girdiğinde, en büyük inançlı liman varlığı yükselişe geçti. altın sonunda boğa piyasasının doruğuna çıktı ve ONS’u 2.000 dolardan fazla fiyatlara ulaştı. 

Piyasadaki doğal kâr alımı, ONS başına fiyatın geri çekilmesine neden oldu. Lakin fiyatlar bir adım daha yükseğe çıkmak yerine, sermayeyi Bitcoin’e kaptırdı. Dün CNBC’de yapılan bir açıklamaya nazaran, Bitcoin olmasaydı altın fiyatları ONS başına 3.000 dolardan süreç görebilirdi. CNBC’ye nazaran, Bitcoin altın’a akan sermayeyi çaldı. Bu açıklama, altın’ın fiyat takdiri eksikliğinin hatalısı olarak Bitcoin’e işaret eden bir tweet’te paylaşıldı.

Uzmanlar: Bitcoin, altın’a akan sermayeyi çalıyor

Neyse ki grafikler palavra söylemez. Bitcoin grafikleri, kesinlikle altın’ın tepe yaptığı vakit ile kripto para ünitesinin sahiden yükseldiği vakit ortasında bir korelasyon olduğunu gösteriyor. Bu değişiklik, altın’ın doruğa çıkmasından birkaç gün sonra gerçekleşti ve halka açık şirketler, şirket rezervlerine eklemek için BTC almaya başladı. Bu eğilim şimdi Tesla’nın yatırımlarına kadar genişledi ve daha fazla şirketin bu eğilimi takip etmesi bekleniyor. Bu durum uzmanlara nazaran, Bitcoin‘in fiyat değerlenmesinden sorumlu olabilir.

Lakin öbür nedenler uzmanlara nazaran, elbet hedge fonlardan ve başka yatırımcılardan gelen altın çıkışlarından kaynaklanıyor. Bireysel yatırmcılar bile artık kripto paralara geri dönüyor. Lakin BTC başına fiyat ortalama bir kişi için ulaşılamaz hale geldikçe altcoin’lere daha çok para akıyor. Lakin altın’a dönüşmüş olabilecek sermayenin bir kısmını emen altcoin’ler bile, sonuçta Bitcoin’in yapıtı. Uzmanlara nazaran, Bitcoin 3.000 doları bırakın, 2.000 doların altındaki altın ticaretinden sorumlu görünüyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar