Şubat 26, 2021
Beşiktaş, hem skorla hem de oyunuyla domine ediyor

Beşiktaş, hem skorla hem de oyunuyla domine ediyor


son dakika Beşiktaş, hem skorla hem de oyunuyla domine ediyor haberleri,

Beşiktaş, attığı 53 golle de ligin en skorer grubu olurken, siyah-beyazlıların dikkat çeken bir öbür istatistiği ise topa sahip olma oranı oldu. Uzunluk gösterdiği müsabakalarda rakibe baskı kurarak oyunu denetim eden Sergen Yalçın’ın öğrencileri, topa sahip olmada epeyce başarılı bir grafik yakaladı. Geride kalan 24 müsabakada yüzde 60.80 topa sahip olma ortalamasıyla oynayan Kartallar, rakiplerine de büyük üstünlük kurdu. Beşiktaş’ın bu dönem en çok topla oynadığı müsabakalar ise deplasmanda 2-0 kazanılan Kayserispor uğraşıyla tekrar rakip alanda 4-1 galip gelinen Karagümrük maçları oldu. Siyah-beyazlılar bu çabalarda %72’lik topa sahip olma ortalamasıyla oynadı.

EN DÜŞÜKTE EN FARKLI ZAFER

Beşiktaş geride kalan 24 haftanın sadece 3’ünde topa hakim olma konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı. Fakat dikkat çeken bir öbür nokta ise Beşiktaş’ın bu 3 maçı da kazanmış olması. Başakşehir’i 3-2 yenen Kartal bu maçta %44 topa sahip olurken, bir hafta sonra ise F.Bahçe deplasmanında yeniden %44’le oynadı. Alandan 4-3’lük galibiyetle ayrıllıp Larin’in 50. dakikada kırmızı kart görmesiyle uzun müddet 10 kişi kaldılar. Kartal bu dönem en az topa sahip olduğu müsabaka ise Rize maçı olması ise dikkat çekti. Beşiktaş, ligde en az topa sahip oldukları maçtan 6-0 galibiyetle ayrılarak dönemin en farklı zaferine imza attı.

10 KİŞİ KALSA DA HAKİM

Beşiktaş bu dönem oynadığı 24 maçın 5’inde alanda 10 kişi kaldı. Lakin bu maçlarda da topa sahip olma üstünlüğünde dikkat alımlı bir istatistiğe imza attı. Denizli, Gaziantep, F.Bahçe, Trabzon ve Konya müsabakalarında 10 kişi kalan Beşiktaş, bu maçlardan sadece F.Bahçe maçında topa sahip olma konusunda rakibinin gerisinde kaldı. Beşiktaş; Denizlispor’a %51, Gaziantep’e %69, Trabzonspor’a %64, Konyaspor’a %58 oranında topa sahip oldu.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar