Mart 5, 2021
Birinci yarı için neler söylediler?

Birinci yarı için neler söylediler?


son dakika Birinci yarı için neler söylediler? haberleri,

Galatasaray’ın Alanyaspor karşısında 1-0 önde tamamladığı birinci yarıyı Rıdvan Dilmen, Erman Toroğlu, Tugay Kerimoğlu ve Metin Tekin kıymetlendirdi.

RIDVAN DİLMEN
Galatasaray, 2 tane net durumu var birinci yarım saatte. Mustafa Muhammed, birinci sınıf gol vuruşu yaptı lakin direkten dışarı gitti. Onyekuru, savunma gerisine güzel gitti lakin ayağının dışıyla vurdu. Alanyaspor, Salih ile geldi. Birinci sınıf bir vuruş yaptı lakin kaçırdı. Altıpastan ayağının içiyle, kaleci üstü dışında nereye vursa gol olurdu. Muslera hoş kurtarış yaptı.

Ömer, Onyekuru ve oradan koşu yapan oyuncular durum buldu. Tayfur çok önde. Savunma gerisi atılan uzun toplarda sorun yaşıyor. Galatasaray’da yerleşik tertipte oynarken durum veriyor. Arda’yı ikinci yarıda çıkarır hoca. Kısa kısa paslarla gelip sıfıra iniyor Alanyaspor. Hoş bir tabanda hoş bir maç oluyor.

Yedlin ile ilgili şimdi bir fikrim yok. Şu an onunla ilgili bir şey söyleyemem.

Hoca sürpriz bir takımla çıktı. Taylan, Donk ve Belhanda ile ligi forse etmişti. Alanya kupa maçında o oyuncuların hepsi vardı. Hoca, o maçtan sonra kendi oyuncularını eleştirmişti.

Zorbay Küçük ile ilgili konuşayım. Onyekuru’ya bir darbe yoktu. Dikkatli dikkatli inceledim. Luyindama’nın durumunda Babacar’a sarı kart çıkardı. Zorbay Küçük, daha 1 hafta evvel Nwakaeme’ye sarı kart gösterdi, bana nazaran kırmızı karttı. VAR’daki Abdulkadir Bitigen’in çağırması lazımdı. Nwakaeme keyifli çıktı o gün. VAR’daki arkadaşlar muhtemelen şöyle düştü. Ortalarındaki konuşmayı bilemiyorum. Bir oyuncu, bir oyuncuya istem dışı faul yapar. Bugün olduğu üzere lakin atılır. Pardon der fakat kırmızı kart görür. Üzülür, ufak ufak sarfiyat. Bu onlardan bir tanesi. Sakatlamaya yönelik değildir fakat yaralayıcıdır ve yaralamıştır. Kırmızı karttır. Oyuncuyu sakatlamak maksaydıyla yapmamıştır fakat futbolda bu türlü bir şey yok. Diagne’nin durumu buna nazaran daha hafiftir. İstemdışı da olsa bana nazaran kırmızı kart.

ERMAN TOROĞLU
Temposu yüksek bir maç. Alanya, defans olarak çok açık veriyor. Alanya baskılı oynamak isteyen bir grup fakat baskılı oynarken gerini sağlama alacaksın. Galatasaray çok duruma giriyor. Galatasaray kupadaki üzere değil, çok istekli. İki tarafa da bıçak sırtı bir maç. 2’yi bulursa biraz daha rahatlar Galatasaray.

Bİr sefer taban hoş, yüzde 100 fark ediyor. Türk futbolunda her şey makus olduğu üzere büyüklerin tabanları de makûs. Giresun’un yeri çok hoş. Âlâ alanda biraz daha düzgün oynanıyor. Bugünkü yere bak bir de geçen gün Galatasaray Stadı’ndaki yere bak.

Enteresan 2 konum var. Galatasaray’ın stoperine dikiş atıldı sanırım. Onyekuru’nun da bir durumu var. Hakem ikisinde de VAR’la bayağı konuştu. VAR’da da Emre Malok diye bir arkadaş var. Bu çocuğun Spor Toto Üstün Lig’de maçı yok. Karşılıklı olarak hakemle yorum yaptılar. Tamam da Zorbay’a maç veriyorsunuz Türkiye’de. Emre’ye neden maç vermiyorsunuz? Sen yorum yapıyorsun, çağırmıyorsun. Çağır, baksın hakem. Hakem karar versin. Sen daha uygun biliyorsan, MHK maç versin. Neden vermiyorsunuz MHK? 

Ustaya o denli bir çırak veriyorsun ki… Bu maç Türkiye’nin en kıymetli maçlarından biri. Şu VAR’a 1-2 hafta maç verin de seyredeyim. Olacak iş mi ya! Özel görevlendirilmiş bir VAR mı sanki? Fazla çomaklama demişler midir? Galatasaray’ın lehine ya da aleyhine…

Ondan sonra da Fatih Terim 5 sefer eliyle reaksiyon gösterdi. At o vakit Terim’i?

TUGAY KERİMOĞLU

Topu rakibe bırakan ve denetimli oynayan bir Galatasaray var. Oyunu geriden kurma mantalitesi yalnızca Muslera üzerinden yorumlanıyor. Kendi alanında risk yaşamadan Arda ve Muhammed’i uzun toplarda tercih ediyorlar. Şu anda istenen her şey oluyor üzere gözüküyor. Galatasaray’ın göbeğinde oynayan oyuncuları çekip Babacar ile topu buluşturmaya çalışıyor Alanyaspor.

METİN TEKİN

Maçın 1-0 biteceğini düşünmüyorum. Galatasaray farklı oynadı, önde basmadı. Yanlışsız olduğunu düşünüyorum yaptıkları işin. Önde basmayıp pas alanları vermedi, pasla çıkacağım diye inat içinde de olmadı, gol de uzun toptan geldi. Net durumlar buldu, Babacar’a yalnızca durum verdi. Topun sahibi Alanyaspor, konum sahibi Galatasaray.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar