Şubat 26, 2021

Bitcoin’de volatilite azalma eğiliminde

Bitcoin’de volatilite azalma eğiliminde ilerliyor ve bütün göstergeler bitcoin fiyatının daha istikrarlı bir geleceğe doğru ilerlediğini gösteriyor. Son dakika bitcoin haberleri

Kripto paralar hızlı ve beklenmedik bir şekilde hayatımıza girecek. Ama bu birşeyler satın almak için değil de değer saklama ve kazanç elde etme maksatlı olarak ilerliyor.

Yani önce bütün dünya bitcoin ile tanıştı ve yakın gelecekte dünya üzerine yaklaşık 1 milyar insanın bitoin yatırımı yapması bekleniyor.

2025 ve sonrasında ise blockchain teknolojisine yapılacak toplam yatırımın 25 trilyon doların üzerinde olması hesaplanıyor.

Bugünlerde polkadot isimli para biriminin ilk 3 koin araına girmesinin altında yatan ana sebepte zaten blockchain teknolojinin büyük bir devrim yaratacağı gerçeğidir.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz yıllarda 50 kat yükseldi 15 kat düştü volatilite çok yüksek seyretti.

Fakat artık eskisi kadar volatilite beklemek yanlış olur. Bitcoin daha da sağlam bir para birimi olma yolunda ilerliyor. Ve bu yolda borsa fonları, kurumsal yatırımcılar ve merkez bankaları bitcoin tutmaya başladığında artık volatilite düşük seviyelere erişmiş olacak.

Ve bitcoin fiyatındaki oynaklık sınırlı kalacaktır.

Yani mesela 1 milyon dolar rakamına ulaşırsa fiyat yüzde 30 düşer. belki yüzde 40 çıkar.

Ama şimdi ki gibi bir yükseliş asla yaşanmayacaktır.

Kurumsal şirketlerden tesla ve bir kaç fon yöneticisi kuruluş bilançolarına bitcoin eklediler.

Kanada bitcoin içeren fonu onayladı ve rekor satışlar yaşandı.

Daha önceki dönemlerde venezuela merkez bankası bitcoin ile rezerv tutmaya başladığını açıklamıştı.

Avrupa merkez bankaları gözünü karartıp amerikaya rağmen bitcoin alıyoruz derlerse işte o zaman bitcoin fiyatı üç beş sene içerisinde bir raya oturacaktır.

Ve bitcoin dünyanın en sağlam para birimi olarak hayatımıza girecektir. Tabi bu zaman diliminden sonra yine bireysel yatırımcılar alım yapmaya devam edebilirler.

Merkez bankalarının bitcoin ile rezerv tutmaya başlamalrı aslında amerikanın ve doların adım adım sonuna gidildiğini de gösterir. Yani bu süreç yaşanacaktır. Fakat yavaş yavaş adım adaım olacaktır.

Merkez bankaları belki direkt olarak bitcoin almazlar. Fakat içerisinde bitcoin bulunan bilançosuna bitcoin varlığı eklemiş olan şirketlerin hisselerini alarak dolaylı , dolambaçlı yollardan bitcoin satın almış olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar