Şubat 26, 2021
Bu Ülke Turizm Sanayisinde Kripto Kabulünü Artırmaya Çalışıyor

Bu Ülke Turizm Sanayisinde Kripto Kabulünü Artırmaya Çalışıyor

Son dakika Bu Ülke Turizm Sanayisinde Kripto Kabulünü Artırmaya Çalışıyor haberi ,

Tayland’ın turizm otoritesi, turizm sanayisine kripto para ünitesini tanıtmak istiyor. Birebir vakitte atak kripto para ünitelerine sahip olan turistleri ülkeye çekmenin bir modülü.

Tayland Turizm Ajansı Japon Kripto Gezginlerini Hedefliyor

Bangkok Post gazetesine nazaran ülkenin Turizm ve Spor Bakanlığı’na bağlı Tayland Turizm Otoritesi (TAT), gelişen kripto para ünitesi bölümünden yararlanmayı planlıyor. TAT’ın birinci planı, kripto para ünitesi olan Japonya’dan turistleri çekmek.

Turist acentesi, Teknoloji Geliştirme Derneği (Tayland-Japonya) ile yapılan bir toplantının akabinde turizm sanayisine Bitcoin’i tanıtmaya karar verdi. TAT, kripto para ünitesini turizm destinasyonlarına entegre etme mümkünlüğü üzerine de araştırma yapıyor.

Dijital paraları benimseme planlarının bir kesimi olarak, TAT’ın yeni adımlar atması kelam konusu. Buna nazaran TAT merkez bankası, oteller, çeşit operatörleri ve öbür paydaşlarla temas kuracak.

Japonya Neden Maksat?

Bu ortada, ajansın Japonya’yı hedeflemesinin değerli bir nedeni var. Japonya dünyanın en çok sayıda Bitcoin sahipliğinin olduğu ülke. Planlanan teşebbüs hakkında yorum yapan TAT lideri Yuthasak Supasorn husus ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Ülkeyi kripto para piyasasına hazırlayabilirsek bu durum, yüksek harcama yapan turistlerden, bilhassa de genç ve varlıklı jenerasyonlardan daha fazla fırsat çekmeye yardımcı olacaktır.”

Tayland’ın turizm sanayisi, COVID-19 salgınının başlamasıyla büyük bir darbe aldı. Kesimi canlandırmak için Taylandlı yetkililer dijital teknolojiye ve temassız protokollere öncelik veriyor.

Ayrıyeten, TAT 1,2 trilyon baht gelir gayesi belirledi. Öbür taraftan 2021’in 3. çeyreğinde memleketler arası seyahatleri artırmayı planlıyor.

Şubat ayının başlarında, Taylandlı düzenleyiciler perakende dijital para ticareti için yeterlilik kriterleri oluşturma planlarını duyurdular.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar