Şubat 26, 2021
Digitürk’ten Hande Sümertaş açıklaması ve kulüplere ileti

Digitürk’ten Hande Sümertaş açıklaması ve kulüplere ileti


son dakika Digitürk’ten Hande Sümertaş açıklaması ve kulüplere ileti haberleri,

Kısa bir müddet evvel Digiturk Spordan Sorumlu Küme Lideri vazifesine getirilen Rashed Al-Marri, Sözcü Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Al-Marri, gündeme ait çok kıymetli iletiler verdi. İşte tecrübeli yöneticinin satırbaşları:

İSPAT SUNAMIYORLAR
Ne yaparsak yapalım bir tarafa yakın üzere gözüküyoruz. ‘beIN Sports içinde bir o denli bir yapılanma var ki kimi kulüpleri destekliyormuş’ üzere yorumlar alıyoruz. Bunlar komplo teorisi. ‘Kanıt sunun’ diyoruz veremiyorlar.

Yayınlardaki VAR çizgisini bizim çizdiğimizi söylüyorlar. Bu çok açık halde yanlış. Riva’dan gelen manzara neyse onu vermemiz gerekiyor. O denli de yapıyoruz.

LİDERLER BİZİ ARIYOR
Kulüp lideri bizi arayıp ‘Niye bu faul konumunu vermediniz’ diyor. Tahminen o, durum için kıymetli olabilir fakat benim izleyicilerim için değil. Futbol idarecisi olmakla taraftar olmak ortasına set çekmek lazım. Herkesi dinledik ve yeni bir kural tablosu oluşturduk. Prosedürleri uygulayıp insan tesirini aza indirmeye çalışıyoruz.

TAKTİK GÖNDERMESİ
Bazen kulüpler diyor ki ‘Neden bu durumu şu açıdan vermediniz?’ Biz gidip kulüplere ‘Niye 4-4-2 ya da 4-3-3 çıkmadınız maça’ demiyoruz. Kazanıp kaybedeni biz belirlemiyoruz.

HANDE SÜMERTAŞ REJİYİ BİLMEZ
Hande Sümertaş kamera açısıyla, reji odasının ne olduğunu bile bilmiyor. Onun yalnızca spor içeriklerinin alımıyla ilgili bir misyonu var. Bizim objektif olmama üzere bir durumumuz asla olamaz. Bir yandan da benim sunucuma, muhabirime günaşırı baskı yapamazsınız. Benim basın özgürlüğümü elimden almaya çalışıyorsunuz.

BOYKOT SİZİN İÇİN PROBLEM
Kimse şirketimizden birinin kovulmasını isteyemez. Tehdit ettiğiniz boykot kampanyası sizi ezaya düşürür, parayı kesersek size gelecek para azalmış olur.

Şahsî fikrim olarak maçların birden fazla stadyumda oynanmıyor, medyada oynanıyor. Bence asıl sorun bu. Bilinmeyen ajandaları, farklı gayeleri, algılarını ekrana yansıtmak yerine biz oturup futbol konuşuyoruz. Yorumcularımız analitik formda futbol konuşuyor.

ASIL SORUN BANKALAR
Sorunun büyük kısmı kulüp liderlerinin kısa bir müddet için seçiliyor olması. Kısa vadeli planları var bu yüzden. TFF, yayıncı kuruluşa başka kulüplere saldırıyorlar fakat asıl sorunları bankalarla.

FUTBOL İKTİSADI KÜÇÜLÜR
Türkiye, Çin’in akabinde kaçak yayınlarda ikinci sırada. Hakkını koruyamadığınız bir eseri kimseye satamazsınız. Yüzde 85’ini durdurduk lakin bu aksiyonların gerisinde bayağı büyük kuruluşlar var. Düzgün formda uğraş edilmezse futbol iktisadı küçülecek.

YENİ YAYIN İHALESİ YORUMU
Yeni yayın ihalesi olduğunda aksiyonumuzu alacağız. Burada 2 milyar dolarlık yatırım yaptık. Biz uzun soluk için buradayız. ödemeyi hiç durdurmadık. Oynanan maç başına geçildi yalnızca.

ŞAMPİYON BİZİ İLGİLENDİRMEZ
Bizim için âlâ olan şey Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un yeterli olması. Şayet bu kadrolar düzgün olursa yeterli bir ligimiz olur. Günün sonunda bu dört kadro ya da öbür birinin şampiyon olması bizi ilgilendirmez.

ÖZÜRÜ BEĞENMEDİLER
Maçlar seyircisiz olunca yapay sesler devreye soktuk. Karagümrük yeni çıktığı için birinci maçlarından birkaç ses koyduk. Çok güç duyulan sesler var. Ağustos’tan beri kullandığımız sesi aralıkta tespit ettik. Maalesef iki arkadaşımız misyonundan oldu ve özür diledik. Özrümüzü, açıklama saat 19.05’te yapılmış diye beğenmediler.

Fanatik Fenerbahçelilerin olduğunun farkındayız. Biz bir iki hafta bekleyelim dedik. Fakat bir noktadan sonra siz bizim logomuzu yasa dışı halde kullanırsanız bu sorun olur. Londra’daki hukuk kanadımız bu işe el koyabilir.

TİŞÖRTLERİ ÇIKARIN, SÖYLEYİN
Tişörtleri çıkarın, ne söylemek istiyorsanız söyleyin hiçbir sorun yok. Birtakım şeylerin ihlalini yapmayalım artık. Yüzde yüz olmasa da birtakım şeyleri aştığımızı düşünüyorum.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar